ХАЛАНД И САНЧО ДОНЕЛИ ТРОФЕЈ: Дортмун убедљив у финалу немачког купа оритв Лајпцига

13. 05. 2021. у 22:40

ФУДБАЛЕРИ Борусије дортмунд освојили су Куп Немачке пошто су у финалу у Берлину савладали Лајпциг са 4:1.

EPA-EFE/MAJA HITIJ / POOL

Двоструки стрелци за милионере били су Џејдон Санчо и Ерлинг Халанд док је почасни погодак за Лајпциг дело Данијела Олма.

Борусија је повела већ у петом минуту, када је Санчо упутио одличан ударац са руба казненог простора. У 28. је на 2:0 повећао Холанд.

Великих 3:0 клуб из Дортмунда је имао на полувремену, пошто је у првом минуту судијске надокнаде још један гол постигао Санчо. Судија Феликс Брих је одлучио да провери ситуацију уз помоћ ВАР, после чега је потврдио погодак.

У другом делу утакмице Лајпциг је играо офанзивније, Јулијан Нагелсман је направио и неколико измена. Дало је то резултат, па је Олмо у 71. минуту смањио на 3:1. Ипак, тачку на утакмицу ставио је Холанд у 87, када је постигао гол за коначних 4:1.

Ово је пети трофеј националног купа за Борусију, а други пораз у финалима за Лајпциг.

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47