БАКЉА КРЕНУЛА ИЗ ФУКУШИМЕ: Олимпијски пламен почео путовање по Токију

Марко Паунић
Марко Паунић

25. 03. 2021. у 10:39

ОЛИМПИЈСКИ пламен започео је данас 121-дневно путовање Јапаном ка Токију где ће бити одржана церемонија отварања одложених Олимпијских игара 23. јула.

БАКЉА КРЕНУЛА ИЗ ФУКУШИМЕ: Олимпијски пламен почео путовање по Токију

Фото: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Бакља је кренула из североисточне префектуре Фукушима, подручја које је уништено земљотресом 2011. године, цунамијем и отапањем три нуклеарна реактора, јавља Ројтерс.

Прва тркачица са бакљом била је Азуса Ивашимизу, кључни играч јапанског тима који је освојио Светски куп за жене 2011. године, окружена са још 14 чланова те екипе и тренером. Сви су били обучени у беле тренерке.

Церемонија је била затворена за јавност због страха од ширења ковид-19, али је преношена уживо.

Навијачима је речено да се удаље са пута док бакља пролази, као и да се уздрже од гласног навијања. Организатори су рекли да ће зауставити или преусмерити штафету ако гужва постане проблем током четворомесечног путовања.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.

22. 03. 2026. у 07:30

КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)

КРВАВА ДРАМА ЧУВЕНОГ СРБИНА У РУСИЈИ! Разбили му главу, завршио на свим насловним странама Руске Федерације, ево шта о свему каже! (ВИДЕО)

Најновије вести из Русије тичу се једног Србина, и то не било ког. А и не из било ког разлога: лекари су му се борили за живот, а он се и даље ничега не сећа!

23. 03. 2026. у 15:36

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута