СТАНКОВИЋ: Важни бодови на тешком гостовању

07. 02. 2021. у 15:40

ШЕФ стручног штаба Црвене звезде Дејан Станковић изразио је задовољство због тријумфа на старту пролећног дела сезоне.

Звезда је са 3:1 трјумфовала као гост против Новог Пазара у првом пролећном колу Линг лонг Супер лиге Србије.

- Све честитке фудбалерима. Било је ово тешко гостовање, противник је био неугодан, а и терен нам није ишао у прилог. Прва утакмица после припрема коју смо једва дочекали, али као што сам рекао и на конференцији пред меч, сада креће оно - и лепо и тешко. Сигурно да можебоље, али терен нам није дозвољавао да покажемо оно што знамо. Били смо спремни на то, дуге лопте, прекиди, полуконтра, транзиција, знали смо ста нас очекује. Најважније је да смо освојили три бода - рекао је Станковић.

Задовољан је Станковић што се три стрелца из исто толико линија тима уписало.

- Имамо у саставу фудбалере који су спремни да играју у сваком моменту, небитно да ли је то минут или деведесет минута. Такође, уз то, и широк играчи кадар. Радује ме што су стрелци били различити. Сада нас чека одмор, тренинг, па утакмица са Радничким из Ниша - закључио је Станковић.

Стрелац трећег гола за црвено-беле Мирко Иванић сматра да је најважније што су освојена три бода:

Веома тешка утакмица коју смо играли на изузетно тешком терену . Велика промена за нас, били смо у Турској где су терени у савршеном стању, сада се враћамо полако у реланост, како то обично буде у ово доба године. Није било лако, али најважније да носимо три бода из Новог Пазара. Радује ме чињеница да смо наставили низ, који смо започели у прошлом делу сезоне - истакао је Мирко Иванић.