МИЛАН ПОКЛЕКАО ПРОТИВ АТАЛАНТЕ: Интер пропустио прилику да дође на врх

А. Илић

23. 01. 2021. у 19:57

У дербију 19. кола Серије А Милан је на "Сан Сиру" дочекао Аталанту. Убедљиво је тим из Бергама славио (3:0), док је Интер на гостовању Удинезеу пропустио прилику да се домогне врха.

Прву велику прилику имао је Јосип Иличић већ у 18. минуту меча, када је са ивице шеснаестерца покушао да савлада Донаруму, али је био неуспешан.

У 26. минуту Кристијан Ромеро имао је више среће. Успео је главом да донесе предост "богињи из Бергама".

Након што је Франк Кеси у 51. минуту направио прекршај Маурицио Маријани је показао на "белу тачку". Прецизан је био Јосип Иличић.

Тачку на и ставио је Дуван Запата у 77. минуту меча када је након лепе соло акције савладао Донаруму за 3:0.

Интер је на гостовању Удинезеу (0:0) имао прилику да се попне на врх Серије А, али су то изабраници Антонија Контеа прпоустили.

Лаутаро Мартинез је у 8. минуту успео ипак да затресе мрежу. Погодак је био поништен због офсајда.

Одговорио је Јенс Страјгер Ларсен у 22. минуту али је шутирао преко оквира гола. Само минут касније шансу утакмице имао је Лаутаро Мартинез који је прошао неколико дефанзиваца, шутирао је у доњи леви угао, али је одбранио Мусо.

Недуго затим, у 29. минуту Николо Барела је направио простор, опробао је ударац, али лопта пролази тик крај стативе.

На наредно узбуђење доста се чекало. Тек у 75. минуту Акраф Хакими је нанизао неколико противника, али је и његов покушај завршио крај стативе.