БУНДЕСЛИГА: Бајерну мало и два гола предности, Менхенгладбах шокирао фаворита

08. 01. 2021. у 22:43

ФУДБАЛЕРИ Борусије из Менхенгладбаха победили су вечерас на свом терену после преокрета Бајерн из Минхена са 3:2, у првој утакмици 15. кола Бундеслиге.

Бајерн је до 26. минута стекао два гола предности, након што су стрелци били Роберт Левандовски у 20. минуту из једанаестерца и Леон Горецка. Домаћи су до краја полувремена изједначили захваљујући двоструком стрелцу Јонасу Хофману, головима у 36. и 45. минуту.

Победоносни гол постигао је Флоријан Нојхаус у 49. минуту.

Менхенгладбах је остварио другу узастопну победу, укупно шесту у Бундеслиги и седми је на табели са 24 бода.

Актуелни шампион је претрпео други пораз у лиги и први је на табели са 33 бода, два више али и утакмицом више од другопласираног Лајпцига.