БУНДЕСЛИГА: Пораз Бајера, Менхенгладбах минимално славио у Билефелду

Бета

02. 01. 2021. у 17:42

ФУДБАЛЕРИ Ајнтрахта из Франкфурта победили су данас на свом терену екипу Бајер Леверкузена са 2:1, у мечу 14. кола немачке Бундеслиге.

Надим Амири је у 10. минуту меча довео Леверкузен у вођство, у 22. минуту Амин Јунес је изједначио резултат, а победу домаћој екипи донео је аутоголом у 54. минуту Едмонд Тапсоба.

Филип Костић одиграо је цео меч за Франкфурт.

Леверкузену је ово други пораз у Бундеслиги уједно и други узастопни након пораза у прошлом колу од Бајерна.

На табели Бундеслиге, Бајер има 28 бодова на другом месту, а Франкфурт има 20 бодова на осмој позицији.

Фудбалери Борусије из Менхенгладбаха победили су у Билефелду екипу Арминије са 1:0. Једини гол на мечу виђен је у 58. минуту када је мрежу затресао играч гостију Брел Емболо.

Борусија је овом победом прекинула низ од четири утакмице без победе у шампионату и сада има 21 бод на седмом месту, док Арминија заузима 16. место са 10 бодова.

Фудбалери Унион Берлина победили су у гостима екипу Вердера са 2:0 и сада са 24 освојена бода заузимају четврто место на табели. Стрелци за победнички тим били су Шералдо Бекер 12. и Тајво Авони у 28. минуту.

Вердер је уписао шести пораз у сезони и 13. је на табели са 14 бодова.

Фрајбург је у гостима славио против Хофенхајма са 3:1. Батист Сантамариа је погодио у седмом минуту, Вићенцо Грифо је у 34. био сигуран са пенала, док је на 3:0 повисио Касим Нуху аутоголом у 42. минуту. Пораз Хофенхајма ублажио је Илас Бебу у 58. минуту.

Фрајбург је сада девети на табели са 20 бодова, док је Хофенхајм на 12. позицији са пет бодова мање.

Победу у гостима уписао је и Аугсбург који голом Јага славио против Келна. Аугсбург је десети на табели са 19 бодова, док је Келн на 15. месту са 11 бодова.