ИЗВУКАО СЕ БАЈЕРН: Унион захваљујући голману зауставио шампиона Немачке (ВИДЕО)

12. 12. 2020. у 20:26

У последњем мечу данашњег програма Бундеслиге Унион Берлин је дочекао владара немачког фудбала - Бајерн.

Домаћи играчи су имали почетак меча из снова. Већ у другом минуту Таиво Авони је након соло продора шутирао под пречку одлично је реаговао Мануел Нојер, имали су играчи из Берлина корнер.

Два минута касније Гриша Промел је успео да додавање из угла претвори у гол, одлично се снашао и послао лопту под пречку гостију.

Авони је у 22. минуту промешао одбрану, недостајала му је прецизност у завршници. Тек у последњим минутима првог дела имао је Бајерн шансу. Гнабри је испратио додавање на ивици шеснаестерца, шутирао је крај стативе, а његов шут укротио је Андреас Луте.

У наставку меча порастао је притисак домаћина, Андреас Луте је одбранио шут Кингслија Комана у 53, потом Томаса Милера 14 минута касније.

Тек у 68. минуту успео је Роберт Левандовски да поравна резултат, одличан пас кроз средину долази до нападача Бавараца за 1:1.

У 76. минуту шутира Кеита Ендо, а Мануел Нојер одлично брани. Андреас Луте је још једном у 90. минуту израстао у хероја Берлина када је главом из непосредне близине Сане покушао дага савлада.