НЕЗАУСТАВЉИВИ СУАРЕЗ: Атлетико сачувао прво место

30. 12. 2020. у 21:37

АТЛЕТИКО Мадрид је вечерас на свом терену победио Хетафе са 1:0 у мечу 16. кола Ла Лиге

Мадрињани су дошли до победе која их је оставила на првој позицији на табели. Јунак "јорганџија" био је Луис Суарез, постигавши једини гол на мечу.

Пресудни моменат догодио се у 20. минуту, Караско је центрирао из прекида, а сјајан гол постигао је бивши фудбалер Барселоне, ово је уједно био његов осми гол на 11 дуела за Атлетико.

Само шест минута касније, Суарез је поново био у сјајној шанси када је шутирао са десет метара након корнера, али овај пут лопта иде тик изнад пречке гола Хетафеа.

У другом делу Атлетико је искусно чувао своју предност, али је Хетафе у финишу могао до ремија. Најбољу шансу гости су пропустили у 87. минуту, када је Тимор сјајно шутирао из слободног ударца, али лопта иде изнад пречке.

У истом термину играли су Селта и Хуеска, а домаћи су славили са 2:1. А раније фудбалери Гранаде победили су на свом стадиону екипу Валенсије резултатом 2:1.