МИЛАН БОРЈАН КУПИО ЗВЕЗДИ ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ: Црвено-бели одолели Хофенхајму

А. Илић

03. 12. 2020. у 18:35 >> 20:46

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде дочекали су вечерас Хофенхајм на стадиону Рајко Митић. Meč je završen bez golova (0:0)

Утакмица у Београду није обиловала головима, а ни лепим потезима, али је домаћину донела потврду онога што дуго сањају у редовима Црвене звезде, а то је европско пролеће.

Бодом који је Црвена звезда вечерас освојила математички је обезбедио тим Дејана Станковића друго место на табели групе Л.

Црвена звезда ће наредне недеље играти последњи меч у групи против Слован Либереца, а у тај дуел ући ће црвено-бели потпуно растерећено.

СРВЕНА ЗВЕЗДА - ХОФЕНХАЈМ 0:0

Стадион: Рајко Митић - Београд

Судија: Боби Мејден

Црвена звезда: Борјан - Панков, Милуновић, Дегенек - Гајић, Петровић, Саного, Бен (Ераковић од 80.)- Спиридоновић (Vukanović od 46.) , Канга (Николић од 80.)- Фалћинели (Боаћи од 88).

Хофенхајм: Бауман - Сков (Сесењон од 88.), Богард, Фогт, Нордвајт, Џон - Руди (Нуху од 72.), Гајгер, Гаћиновић (Баумгартнер од 72,)- Дабур (Крамарић од 46. - Клаус.

КРАЈ МЕЧА - Црвена звезда долази до важног бода и европског пролећа!

92. МИНУТ - Покушао је Баумгартнер, био је изблокиран.

87. МИНУТ - Вукановић грубо стартује, жути картон.  Клаус је након прекида имао велику прилику, Борјан спашава Звезду.

82. МИНУТ - Вукановић је оборен, Вогт га је зауставио у контри, предност за црвено-беле, али на крају незадовољство домаћих Мејден не показује искључење играчу Хофенхајма.

81. МИНУТ - Обећавајућа прилика пред голом гостију, шутирао је Николић, лопта иде преко гола.

77. МИНУТ - Након прекида одбранила се Звезда, али је до одбитка прво дошао играч немачког тима, проследио је лопту до Роберта Скова, лопта је ишла у гол, а успео је маестрално да реагује Милан Борјан.

70. МИНУТ Канга је након прекида покушао да проигра неког, али кога зна само он. Лопта је прошла далеко од свих у гол аут.

69. МИНУТ - Гајић је имао прилику након проигравања Бена, шутирао је преко Гола. Наставља се притисак Звезде.

66- МИНУТ - Покушао је Канга да упосли Бена или Фалћинелија, на крају лопта иде поред гола.

65. МИНУТ - Истрчао је Борјан далеко од гола да отклони опасност. Шаљњ лопту на другу страну, где је умало стигао усамљени Бен.

60. МИНУТ - Сков је покушао из шеснаестерца, био је блокиран.

59. МИНУТ - Нимално наивна ситуација пред голом Црвене звезде. Шутирао је Мијат Гаћиновић са дистанце, тик изнад пречке.

52. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ЗВЕЗДУ! Црвено-бели су преко борјана повукли лопту напред, она на крају долази до Бена који је имао простора искоса да шутне, одлучио се да проигра, али никог од играча Звезде није било на другој страни.

46. МИНУТ - У игру улази Алекса Вукановић уместо Спиридоновића, док Крамарић мења Дабура.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

45. МИНУТ - Први пут домаћи тим је упутио шут ка голу ривала. Шутирао је Канга, али недостајало је снаге да угрози Баумана.

41. МИНУТ - Тек први сада је Звезда изборила први корнер у мечу.

38. МИНУТ - Након грешке Звездиног везног реда створио се вишак испред шеснаестерца домаћег тима, срећом по домаће добро реагује Борјан на оштру лопту по десној страни

37. МИНУТ - Дабур је имао превише простора у шеснаестерцу Звезде, шутирао је, а одлично реагује Милан Борјан.

35. МИНУТ - Занимљиво је да Црвена звезда до сада није упутила ниједан шут ка голу ривала.

31. МИНУТ - изгледало је у неколико наврата да ће Хофенхајм озбиљно претити. Дабур је примио лопту код тројице играча у шеснаестерцу, покушао је да подигне лопту, али је одбрана домаћег тима добро реаговала.

20. МИНУТ - За сада без већих узбуђења, али је лопта више под контролом немачког тима који је до сада извео већ три корнера.

16. МИНУТ - Пробао је Дабур атрактивно, али су "маказице" завршиле преко гола

14. МИНУТ - Прошли су Петровић и Гајић по десној страни, али су покушаји обојице били блокирани

11. МИНУТ - ослободила се Звезда и кренула два пута на половину ривала, али није било посла за голмане

8 МИНУТ - Звезда је покушала да казни офанзивну игру ривала преко Канге и Фалчинелија, али се инострани двојац није најбоље снашао у акацији која је обећавала.

5. МИНУТ - Канга је покушао лоптом у простор, иза штоперског пара гостију, да упосли Бена, али је репрезентативац Комора био у офсајду, те је пропала прва акција Београђана која је обећавала.