ДОЛАЗАК БУНДЕСЛИГАША У БЕОГРАД: Немце рушили Станковић, Срнић...

ПАМТЕ навијачи Црвене звезде гостовања немачких тимова у Београду, по лепим стварима, мајсторским головима, великим успесима, али и по тешким поразима, бродоломима...

Дејан Станковић против Кајзерслаутерна 1996. Фото Н. Параушић

Али, као по правилу, долазак бундеслигаша на стадион "Рајко Митић" значио је и да је у питању утакмица великог улога, пуна такмичарског набоја, као и вечерас против Хофенхајма када се игра за прво место групе Л Лиге Европе.

Звездин укупан скор са Немцима у Београду пре вечерашње утакмице је десет победа, четири ремија, и три пораза.

Што се тиче актуелног међународног такмичења у којем наступају црвено-бели, последњи дуел са тимом из "земље пива и кобасица" је онај са Келном седмог децембра 2017, када је голом Славољуба Срнића изборено европско пролеће, прво после 25 година (1:0). Тренера Звезде, Дејана Станковића, такође вежу лепе успомене из играчких дана када је у Купу победника купова 1996. против Кајзерслаутерна донео свом тиму пролаз у другу рунду. Деки је тада као 18-годишњи младић истрчао на терен "Маракане" у другом полувремену, и после десетак минута игре донео гол вредан продужетка, у којем је још једном затресао мрежу ривала, и утабао пут ка победи од 4:0, коју су касније потврдили Зоран Његуш и Миодраг Пантелић.

Ипак, тренутак који ће се вероватно заувек препричавати међу присталицама нашег најтрофејнијег тима је онај из априла 1991. Бајерн Минхен је у полуфиналу Купа европских шампиона дошао у Београд после пораза од 2:1 у Немачкој, и истим резултатом водио све до 90. минута, када је неспретном реакцијом Клаус Аугенталер постигао аутогол, и "отворио небо" изнад "Маракане". Звезда је касније постала европски и светски првак, и то након победа над Бајерном, и раније Динамом из Дрездена.

Сезону раније, црвено-бели су такмичење у КЕШ завршили против Келна у четвртфиналу, али тај двомеч је обележио дуел у Београду, који је српски тим добио резултатом 2:0, после симултанке Дејана Савићевића. Нажалост, Звезда је изгубила 3:0 у Келну и завршилу европску одисеју.

Међутим, нису само победе обележиле гостовања Немаца... Било је ту и тешких пораза, као онај најсвежији из прошле јесени када је Бајерн протутњао стадионом "Рајко Митић" и са шест голова нанео домаћима један од најтежих пораза у Лиги шампиона (0:6). Исти противник је донео навијачима Звезде још један болан пораз у Купу УЕФА (2:3), када је голом тада талентованог 18-годишњег Тонија Кроса у 90. минуту победио у Београду, иако су изабраници Милорада Косановића водили у два наврата.

ВУКАНОВИЋ НЕГАТИВАН

ДЕЈАНА Станковића су обрадовале добре вести о здрављу Алексе Вукановића, иако се испрва страховало да је позитиван на вирус корона.

Међутим, то се испоставило као нетачно, односно други тест Вукановића је показао да није позитиван.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44