ИЗ БЕЛГИЈЕ СЕ ЛЕПО ВИДИ ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ: Црвено-бели славили против Гента!

А. Илић

26. 11. 2020. у 18:19

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладлаи су екипу Гента у Белгији резултатом 1:0.

Једини гол на мечу постигао је Његош Петровић који је сјајним ударцем савладао Синана Болата у првом минуту.

У наставку меча спласнуо је интензитет игре, Црвена звезда се концентрисала на одбрану свог гола. Посед је имала екипа Гента, а Звезда је чекала своју шансу.

Дочекали су је у 57. минуту када је Ел Фарду Бен одлично извео корнер, послао фантастичну лопту у срце шеснаестерца где ју је главом дочекао Милуновић.

Слован је у другом мечу Л групе Лиге Европе поражен од Хофенхајма као домаћин (2:0), те ће у наредне две утакмице Звезди требати само бод да обезбеди плеј-оф Лиге Европе.

ГЕНТ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:1)

(Петровић 1, Милуновић 58)

Геламко Арена

Судија: Филип Глова

Гент: Болат – Ботака (од 46. Кастро-Монтес), Ханхе-Олсен, Нгадеу-Нгађуи, Фортуна, Мохамади – Дорш, Овусу (Ођиђа од 59. Офое), Кумс (Георге од 84.) – Букари (Ниангбо од 66.), Безус.

Црвена звезда: Борјан – Гајић, Панков, Милуновић, Дегенек – Петровић (Ераковић од 72. ), Николић – Бен (Спиридоновић од 72.), Иванић, Вукановић  (Радуловић од 87.) – Фалчинели (Боаћи од 87).

Пратите дешавања на мечу уживо на нашем сајту

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. МИНУТ - Неколико грешака у задњој линиј одбране Звезде које су прошле некажњено од стране домаћих нападача.

89. МИНУТ - Дорах је пробао из даљине, лопта одлази поред гола Борјана.

85. МИНУТ - Велика шанса за Гент! Ниангбо је примио лопту потпуно сам у шеснаестерцу, окренут голу Звезде, али му је ипак мало побегла у том пријему, па је Борјан био бржи

80. МИНУТ - Добра вест за Црвену звезду, Хофенхајм води у Либерецу. Уколико не буде промене резултата, Звезди ће у наредне две утакмице требати бод да обезбеди пролеће у Европи.

77 МИНУТ - Нури је шутирао са дистанце, али без опасности по гол звезде

70. МИНУТ - Имала је Звезда среће, Кумс је био усамљен у шеснаестерцу Звезде, лопта коју су сви видели у голу завршила је са спољне стране мреже.

65. МИНУТ - Запретила је Звезда из контре, Вукановић је хтео да је заврши, гађао је угао - промашио је.

62. МИНУТ - Велика грешка одбране Црвене звезде, Букари је покушао, у покушају да отклони опасност Николић је промашио целу лопту која је пала у петерац, срећом по Звезду противник није искористио грешку.

57. МИНУТ  - Ово је Звезда чекала још од 1. минута. Након одлично изведеног корнера Бена, Немања Милуновић је био највиши у скоку за 2:0.

53. МИНУТ - Доста проблема задаје Безус Звездиној одбрани. За сада Борјан излази на крај са њим. На повреду се жали Његош Петровић.

50. МИНУТ- На почетку иницијативу има домаћи тим, Звезда се добро брани.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

44. МИНУТ - Најопаснија ситуација пред голом Звезде, Букари је тукао главом, одлична реакција Борјана.

40. МИНУТ - Поново је ВУкановић оборио Букарија искоса у близини шеснаестерца. Упутио је лопту Кумс ка Мухамадију, али се Звезда успешно одбранила.

30. МИНУТ - Вукановић је оборио Дорша у шеснаестерцу Звезде, домаћи играчи тражили су пенал, али Филип Глова одмахује руком...

26. МИНУТ - Први ударац у Борјана, никлас Дорш је покушао искоса са десне стране, али сигуран је одлични чувар мреже гостију.

18. МИНУТ - Ослободио се Гент притиска. Проблеми за Звездину одбрану, опасан налет домаћина, два центаршута, па покушај Ботаке. Корнер за домаће, после којег добро реагују гости и избацују лопту на противничку половину.

16. МИНУТ - Букари је опробао ударац из даљине, лопта одлази изнад гола гостију.

11. МИНУТ- Звезда се организовано брани након постигнутог гола, а играчи Гента не успевају да приђу голу Борјана.

6. МИНУТ - Након почетног узбуђења Звезда је мало оборила ритам игре.

1. МИНУТ - ГОЛ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ! Није могло боље. Након скраћеног корнера лопта долази до Његоша Петровића који са двадесетак метара матира Болата и то мајсторски.

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38