БАЈЕРН ЈЕ ГАЗДА У НЕМАЧКОЈ: Пет голова, ВАР који је спречио Левандовског да упише хет-трик и победа Бавараца против Дортмунда (ВИДЕО)

07. 11. 2020. у 20:54

ФУДБАЛЕРИ Бајерна из Минхена показали су ко је газда у Немачкој. Они су тријумфовали против Борусије Дортмунд у гостима са 2:3 у 7. колу Бундеслиге.

Изабраници Хансија Флика су поново показали да им нема равног у тамошњем шампионату. Када год играју ова два тима очекују се голови, тако је било и сада.

Бајерн је повео у 27. минуту, али је погодак Роберта Левандовског поништен након што је после гледања ВАР-а констатовано да је Пољак био у офсајду.

До првог гола се чекало пуних 45 минута, када је Марко Ројс матирао Мануела Нојера за велико славље "милионера". Ипак, оно није дуго трајало, пошто је у четвртом минуту надокнаде Давид Алаба на асистенцију Томаса Милера омогућио Ваварцима да са нерешеним резултатом оду на велики одмор.

Класа је класа! Левандовски је показао по ко зна који пут да је без премца најбољи нападач на планети. Тек што су играчи изашли на терен у другом полувремену на семафору је писало 1:2.

Након гола уследила је и асистенција Пољака. Лирој Сане се овога пута нашао у улози егзекутора и Бајерн је отишао на испоставило се на крају недостижних два гола предности.

Није се Дортмунд предавао. А уосталом какав би то меч био а да и Ерлинг Халанд не да гол. Управо је Норвежанин поставио коначан резултат утакмице.

До краја је вредно помена било то да је Левандовски постигао још један погодак, али се опет испречио ВАР и поништио га.

Бајерн је остао на челу табеле са 18 бодова, док је Дортмунд трећи са три мање.