ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ У БЕОГРАДУ: Кикс Звезде, Јавор освојио бод на "Маракани"

25. 10. 2020. у 20:25 >> 22:57

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде нису успели да победе Јавор - 0:0 на свом стадиону у 12. колу Суперлиге Србије.

ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ У БЕОГРАДУ: Кикс Звезде, Јавор освојио бод на Маракани

Киксао је шампион Србије, први пут није победио на "Маракани". Црвено-бели су имали до сада седам везаних тријумфа на свом терену.

Такође, клуб из Београда први пут није дао гол на свом стадиону. Јавор се показао као тврд орах.

Црвено-бели су били бољи ривал, промашили су и пенал (Лазовић зауставио ударац Иванића), али нису успели да сломе отпор одличне екипе из Ивањице.

Добро је тим Игора Бонџулића стајао на терену и успео да освоји велики бод. Звезда је пропустила своје шансе. Највише их је имао Иванић, два добре Павков, али је бриљирао на голу Јавора Ђорђе Лазовић.

Дејан Станковић је добрано измешао карте, тако је на позицији левог бека играо Андрија Радуловић, а у нападу Ел Фарду Бен.

Пробао је изменама тренер Звезде да пробуди своје играче. Играо је домаћин боље у другом делу, али до гола није могао.

Ово је прилика за Партизан да смањи заостатак за црвено-белима на шест бодова. Клуб из Хумске сутра гостује Радничком у Нишу.

Звезда је уписала други везани реми у првенству, а уз пораз од Хофенхајма ово је трећи везани меч у коме клуб из Љутице Богдана није уписао победу.

Састави тимова:

Црвена звезда: Поповић - Гобељић, Ераковић, Панков, Радуловић - Петровић - Спиридоновић, Николић, Иванић, Гаврић - Бен.

Јавор: Лезовић - Јевтић, Павишић, Оташевић, Јевремовић - Маричић, Пишчевић - Звеканов, Шћепановић, Илић - Луковић.

КРАЈ УТАКМИЦЕ: Ц. звезда - Јавор 0:0

90. МИНУТ - Крај утакмице!

87. МИНУТ - Лука Луковић је покушао да савлада безпосленог Зорана Поповића. Голман Звезде је ипак добро реаговао.

85. МИНУТ - Још једна добра прилика за Павкова. Шутирао је Гобељић, лопта је неочекивано дошла до момка из Бегеча, овај је лоше шутирао и лопта је отишла поред гола.

74. МИНУТ - Сјајна шанса за Милана Павкова. Центрирао је Катаи, а са неколико метара је тукао високи нападач. Ипак, фантастично је реаговао Лазовић.

70. МИНУТ - Покушао је Катаи са леве стране, али опет се истакао Лазовић. После корнера је добро шутирао Ераковић главом, но погодио је спољни део мреже.

62. МИНУТ - Још једна сјајна шанса за Иванића. Шутирао је левом ногом са неких шест метара, но то је јако лоше урадио.

59. МИНУТ - Пенал за Звезду! Црвено-бели нису искористили најбољу шансу на утакмици. Одлично је Лазовић прочитао Иванића и сачувао своју мрежу.

54. МИНУТ - Одлична прилика за Бена. Шутирао је репрезентативац Комориских Острва искоса са десне стране, ипак није био прецизан и црвено-бели су пропустили прилику да сломе отпор добре екипе Јавора.

51. МИНУТ - Први покушај у другом делу је имао Јавор. Шћепановић је шутирао из даљине, но лопта је отишла изнад пречке.

46. МИНУТ - Дејан Станковић је извршио три измене. Катаи, Родић и Фалћинели су ушли у игру, а терен су напустили Гаврић, Радуловић и Спиридоновића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Јавор 0:0

45. МИНУТ - Завршено је прво полувреме.

44. МИНУТ - Звеканову је мало недостајало да савлада Поповића. Шутирао је играч Јавора главом преко гола.

38. МИНУТ - Велика шанса за Звезду. Иванић је са свега неколико метара промашио гол. Одлично је одбранио Лазовић, а потом је Гобељић лоше реаговао након одбијене лопте.

32. МИНУТ - Добру прилику је пропустио Вељко Николић. Шутирао је са 16 метара након лоше процене голмана гостију, али је лопта отишла високо преко гола.

28. МИНУТ - Јавор одлично стоји на терену и недозвољава екипи Дејана Станковића да створи праву шансу.

19. МИНУТ - Тукао је Гаврић из слободног ударца са неких 30 метара, ни сада није било проблема за Лазовића.

16. МИНУТ - Запретио је домаћин. Центрирао је Радуловић, Бен је пропустио лопту кроз ноге, до ње је потом стигао  Гаврић, но лоше је шутирао, па није било проблема за голмана Ивањичана.

Андрија Радуловић је почео утакмицу као леви бек/ФОТО: АП

14. МИНУТ - Још увек нема изгледних прилика. Звезда је у кратком периоду извела два корнера, али из њих није било опасности по гол Ђорђа Лазовића.

7. МИНУТ - Пробао је Илић главом из велике даљине, лопта је отишла поред гола који чува Зоран Поповић.

2. МИНУТ - Почела је утакмица на "Маракани". У уводним минутима је Јавор покушао да запрети, али је Гобељић одбио лопту у корнер.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17