ХАЛАНД ЈЕ ГОЛ МАШИНА: Дортмунд почео победом нову сезону

19. 09. 2020. у 21:15

ФУДБАЛЕРИ Борусије из Дортмунда победили су Борусију из Менхенгладбаха 3:0 на старту Бундеслиге.

Екипа Лусијанна Фавра одиграла је одличну утакмицу и заслужено је славила у једном од дербија првог кола.

Више није изненађење када Ерлинг Халанд одигра одличну утакмицу и изрешета противничку мрежу. То је и данас био случај. Норвежанин је два пута матирао Јана Сомера.

Вођство "милионерима" донео је Рејна у 35. минуту на асистенцију талентованог новајлије Џуда Белингејма.

На полувреме отишло се са минималном предношћу Дортмунда. Након девет минута игре другог периода Халанд је реализовао пенал и повећао предност.

До краја утакмице Норвежанин је постигао још један гол. Санчо је повукао сјајну контру, додао је лопту до свог нападача, а овај је рутински поставио коначних 3:0.

Дортмунд у наредном колу гостује Аугсбургу, док Менхегладбах чека Унион из Берлина.