УТАКМИЦА ЗА АНАЛЕ: ТСЦ са два играча мање постигао шест поготка, испао на пенале! Погледајте све голове (ВИДЕО)

17. 09. 2020. у 23:32 >> 23:45

ПРВА европска утакмица у Сенти, препричаваће се деценијама. Овакву фудбалску представу српска јавност није скоро, ако уопште, видела. Резултат је након продужетака био 6:6, славила је Стеауа након пенала 5:4.

Ђуро Зец (ТСЦ) Фото Н. Параушић

Фудвалери ТСЦ-а показали су још једном да случајно нису у кругу европских тимова. Тим из Бачке Тополе дочекао је ФЦСБ, некадашњу Стеауу. Имали су гости великих проблема са "кројењем" тима, склопила им га је корона.

Позитивни су били фудбалери Андреј Влад, Андреј Мирон, Даријуш Олару, Јулијан Кристеа, Флорин Танасе, Овидију Попеску, Јонат Вина, Андреј Пандела и Серђу Буш. поред поменутих играча, готово цео стручни штаб остао је у Румунији.

Фудбалери ТСЦ-а повели су у 11. минуту. Зец је повео напад са десне стране, одличним центаршутом проналази Милићевића, нападач домаћина шаље лопту у мрежу младог Развана Дукана. Ово је био први погодак екипе из Бачке Тополе на домаћем терену у Европи.

Samo tri minuta trebalo je ekipi iz Sente da uveća na 2:0. Ovoga puta usledio je napad sa suprotne strane, odlično je Lukić poslao loptu u prazan prostor, a Duronjić uvećava prednost TSC.

Činilo se da će TSC teško u nastavku da dođe do golova. Dejan Ponjević dobio je direktan crveni karton.

Brzo je TSC primio drugi gol. Panciru šalje loptu do Komana, a Steaua izjednačuje. Divan pogodak Denisa Mana.

Ako ste mislili da je domaćin podigao belu zastavu sa igračem manje, varate se. Nenad Lukić je u 51. minutu  Usledila je greška Dukana, lopta nakon prekida dolazi do Lukića koji šalje u mrežu Rumuna. Antonić je proigrao Lukića.

Koman je prevario defanzivce domaćih, Babić ga je oborio u šesnaestercu, te je Steaua imala udarac sa "bele tačke" Denis Man je bio siguran izvođač prekida za goste. Novo izjednačenje.

Usledila je velika greška igrača TSC-am Bojan Balaž šalje loptu u svoju mrežu, FCSB prvi put vodi na meču. Poveli su gosti u drugom minutu zaustavnog vremena, činilo se da je to to.

Taman kada je izgledalo da je to to, krenuli su igrači Bačke Topole sa centra. Kapiten TSC-a Saša Tomanović doneo je novo izjednačenje ekipi iz Bačke Topole.

Silađi je dobio crveni karton, te su u nastavku, pri rezultatu 4:4 igrači TSC-a ostali sa dvojicom fudbalera manje. Iskoristio je to Denis Man, doneo je novo vođstvo gostima.

Ne, ni to nije bilo sve. Usledio je novi prekid, Janko Tumbasević je nakon što je Antonić zakačio loptu uspeo Tumbasević da postigne peti gol za TSC.

Adrian PEtre je u 107. minutu ponovo doneo vođstvo Rumunima. Nakon duge lopte, Panciru stiže do lopte, šalje je ka Petreu za 5:6.

Poslednjim naporima, iz zadnje linije je FIlipović poslao loptu, prošla je do Banjca, on šalje na drugu stativu za 6:6!

Уследила је пенал серија.

Прецизни су за ТСЦ били: Томановић, Зец, Антонић, Ђурић

Док је промашио Банјац.

За Стеауу су прецизни били: Моруцан, Перијану, Панциру, Петреа, Ман.

Славила је Стеауа након 6:6 у регуларном току 5:4 након пенал рулета. Остаје жал код домаћих играча. Успели су са два играча мање да одигра једну од најлепших фудбалских утакмица икада одиграних у нашој земљи.