ОДЛИЧНА УВЕРТИРА ЗА РФС: Партизан разбио Инђију, Асано блистао, мајсторија Здјелара (ВИДЕО)

22. 08. 2020. у 19:00 >> 21:39

ФУДБАЛЕРИ Партизана прегазили су Инђију са 5:0 на свом терену у петом колу Линглонг Суперлиге Србије.

Фото ФК Партизан

Значиће ова победа црно-белима на пољу самопоуздања пред предстојећи дуел у квалификацијама за Лигу Европе против летонског РФС-а (четвртак, 21 сат).

Изабраници Сава Милошевића су прегазили ривала, а блистао је Такума Асано који је на овој утакмици уписао хет-трик и тако показао да се налази у сјајној форми.

Јапанац је са ова три гола дошао до бројке од шест погодака у првенству и најбољи је стрелац Суперлиге.

Добро се Инђија бранила у првом полувремену. Примили су гости у првих 45 минута само један гол и то из оправдано досуђеног пенала. Ипак, потпуно су изабраници Братислава Живковића пали у другом делу, тачније дошао је до изражаја квалитет црно-белих.

Осим Асана голове за Партизан постигли су Бибрас Натхо из пенала и Саша Здјелар чији гол је заиста сјајан.

Деловало је да Партизан може да постигне гол кад год пожели. Нема сумње да оваква игра може да радује све присталице клуба из Хумске.

Треба рећи и то да црно-бели у последња три кола у шампионату Србије има гол разлику - 11:0.

После ове победе Партизан се налази на трећем месту са 12 бодова. Има три мање од водеће Црвене звезде и један мање од Чукаричког. Инђија је 17. на табели са три бода.

Партизан - Инђија 5:0 (1:0).

Стадион Партизана. Без публике. Судија: Новица Анђелосвски. Стрелци: Натхо у 20, Асано у 48, 65, 76 и Здјелар у 60. минуту.

Партизан: Поповић - Милетић, Витас, Бањак, Урошевић - Здјерал, Шћекић (од 82. Смиљанић) - Стевановић, Натхо (од 71. Стојковић), Асано (од 82. Чолић) - Садик (од 71. Матић).

Инђија: Прековић - Величковић, Крнета, Бакић, Протић (од 77. М. Илић) - Ђорђевић, Пуртић (од 56. Алексић) - Димитров (од 79. Јовановић), Бастајић, Елиомар (од 56. Трипковић)  - Б. Илић (од 56. Нешковић).

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почела је утакмица Партизана и Инђије након 11 минута кашњења због транспарента који је био окачен на трибини стадиона у Хумској.

14. МИНУТ - Нема много узбуђења на старту меча. Партизан диктира темпо, али још увек нема опасности по голмана гостију Прековића.

20. МИНУТ - Партизан води! Погодио је Бирбас Натхо након што је искористио пенал. Величковић је фаулирао Стевановића и судија Новица Анђеловски је оправдано показао на 11 метара.

27. МИНУТ - Могли су црно-бели да дуплирају вођство. Покушали су Здјелар и Садик ван казненог простора. Ипак, нису били прецизни па изабраници Сава Милошевића и даље имају минималну предност.

34. МИНУТ - Одлободила се мало Инђија пристиска. Имао је Димитров прилику да угрози Поповића, али је лоше реаговао пошто је шутирао високо преко гола. Делује да је везиста гостију тај напад могао много боље да заврши.

45. МИНУТ - Завршено је прво полувреме. Партизан заслужено води. Није било много изгледних прилика. Ону најбољу коју су имали изабраници Сава Милошевића су претворили у  погодак.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

46. МИНУТ - Почео је други део сусрета на стадиону у Хумској.

48. МИНУТ - ПАРТИЗАН ЈЕ ПОВЕЋАО ПРЕДНОСТ - 2:0. Леп гол је постигао Јапанац. Примио је лопту на пет, шест метара, пребацио је Прековића и постигао четврти гол у првенству ове сезоне.

Такума Асано блистао против Инђије

50. МИНУТ - Замало да Садик постигне гол. Натхо је одлично извео корнер. Нигеријац је шутирао главом, а голман гостију одличном интервенцијом спречио домаће да дођу до три гола предности.

60. МИНУТ - МАЈСТОРИЈА ЗДЈЕЛАРА - 3:0!  Нови гол постигао је домаћин. Капитен Партизана на овом мечу, Саша Здјелар постигао је сјајан гол. Тукао је сјајно са неких 17 метара и погодио доњи леви угао гола гостију.

65. МИНУТ - НОВИ ГОЛ АСАНА - 4:0. Сјајно играју црно-бели у другом полуремену. Нови гол постигао је Асано. Јапанац се сада изједначио на листи најбољег стрелца лиге са Ненадом Лукићем из ТСЦ-а. Обојица су постигла по пет погодака. Код поготка му је одлично асистирао Садик, а Асану није било тешко да смести лопту у празну мрежу ривала.

76. МИНУТ - ПОНОВО, АСАНО - 5:0. Невероватна утакмица Такуме Асана. Постигао је брзоноги играч хет-трик на овом мечу. За гол му је асистирао резервиста Ђорђе Ивановић.

84. МИНУТ - Опробао је ударац и Урошевић. Шутирао је леви бек домаћег тима са неких 30 метара из слободног ударца, но није било проблема за Прековића.

90. МИНУТ - Крај утакмице!

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44