АТОМСКИ ФУДБАЛ У КЕЛНУ: Ово је њихово такмичење, Севиља шести пут освојила ЛЕ

21. 08. 2020. у 20:36 >> 23:03

СЕВИЉА је освојила Лигу Европе победом над Интером са 3:2 у Келну.

Атомски фудбал. Вече у Келну је обиловало головима, шансама, борбом, али на крају је победник могао да буде само један тим. То је екипа Севиље.

Ово је дефинитвно такмичење у коме се Андалужани за све питају. Ово им је шеста титула Лиге Европе и победили су у сваком финалу.

У претходна три пута Унај Емери је предводио екипу са "Рамон Санчез Писхуана" до трофеја, а сада је то урадио сјајни Ђулен Лопетеги.

Евер Банега је одиграо последњи меч у дресу клуба из Шпаније. Наместио је један гол сјајни Аргентинац и показао о каквом мајстору је реч. Голове за екипу Ђулена Лопетегија постигли су Лук де Јонг који се два пута уписао у стрелце, док је трећи гол био дело Дијега Карлоса који је "маказицама" савладао Самира Хандановића.

Управо је Белгијанац донео предност Интеру, гол за "нероазуре" је дао и Дијего Годин.

Штета што на овој утакмици није било публике. Атомски фудбал је виђен у првом полувремену. Између осталог до 37. минута су пала четири гола.

Овај меч је класичан пример колико фудбал уме да буде леп. Прштало је на све стране и права је штета што је неко морао да изгуби.

Шпанци су се на крају радовали. Севиља је током целе сезоне у Лиги Европе доживела само један пораз и то у групној фази од кипарског АПОЕЛ-а.

И једна и друга екипа ће наредне сезоне наступати у Лиги шампиона. Оба тима су то урадила преко домаћег првенства.

Због свега приказаног то су и засужили.

Севиља - Интер 3:2 (2:2).

Стадион: "Рајн Енерџи" (Келн). Без публике. Судија: Дани Макели (Холандија). Стрелци: Де Јонг у 12. и 33, Дијего Карлос у 74. за Севиљу, Лукаку у 5. и Годин у 36. за Интер.

Севиља: Боно - Навас, Коунде, Дијего Карлос (од 86. Гудељ), Регуилон - Џордан, Фернандо, Банега - Окампос (од 71. Ел Хадади), Де Јонг (од 85. Ен Несири), Сусо (од 78. Васкез).

Интер: Хандановић - Годин од 90. Кандрева), Де Фрај, Бастони - Д'Амбросио (од 78. Мозес), Барела, Брозовић, Гаљардини (од 78. Ериксен), Јанг - Мартинез (од 78. Санчез), Лукаку.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почело је велико финале Лиге Европе.

3. МИНУТ - Пенал за Интер! Дани Макели је показао оправдано на белу тачку. Лукаку је био у дуелу са Дијегом Карлосом који је срушио Белгијанца.

5. МИНУТ - Интер је повео одмах на почетку меча. Белгијанац је сјајно извео пенал. Чекао га је Боно, погодио страну, али није могао да обрани ударац.

12. MИНУТ - Севиља је изједначила - 1:1. Какав меч у Келну. Гол је постигао Лук де Јонг. Сјајно је тукао главом Холанђанин после одличног центаршута Хесуса Наваса.

15. МИНУТ - Пробао је Окампос са ивице казненог простора. Ипак није било проблема за Хандановића.

19. МИНУТ - Сјајан фудбал у Келну. Бунили су се фудбалери Интера, тражили су нови једанаестерац. Од свега је тренер "нероазура" Антонио Конте зарадио жути картон.

22. МИНУТ - Други пут покушава Окампос са исте позиције и опет није био прецизан.

28. MИНУТ - И даље се играо одлично. Лопта је час на једној, час на другој страни. Од гола Де Јонга нема правих прилика, али како се меч одвија било би право чудо да их не буде више.

34. МИНУТ - Преокрет Севиље. Невероватни Де Јонг. Поново је главом матирао Словенца на голу Интера. Асистент код поготка је био Евер Банега који игра последњу утакмицу у дресу Андалужана.

36. МИНУТ - НЕСТВАРНО - 2:2! На идентичан начин је одговорио Дијего Годин. Уругвајац је такође главом после центаршута Брозовића из прекида поравнао резултат.

45+1. МИНУТ - Окампос је сјајно тукао главом после прекида који је извео Банега, но опет је Хандановић одбранио тај покушај. То је уједно био последњи покушај у првом полувремену.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме овог сјајног меча.

51. МИНУТ - Ништа се није десило у првих пет минута наставка, али се надамо да ћемо видети још голова.

52. МИНУТ - Одличан напад Интера. Гаљардини је натрчао на једну одбијену лопту, тај покушај је сјајно изблокирао Дијего Карлос.

57. МИНУТ - Гурнуо је Регилон лопту поред Година, шутирао левом ногом. Но, погодио је само спољни део мреже. Треба бити искрен и рећи да није ни могло боље из те позиције.

Стрелци голова - Лук де Јонг и Дијего Годин

59. МИНУТ - Први пут на утакмици је покушао и Ешли Јанг. Ударац Енглеза је завршио изнад пречке.

65. МИНУТ - Велику прилику је пропустио Лукаку. Нападач Интера се нашао очи у очи са Боном, али је голман Андалужана сјајно интервесио и спречио "нероазуре" да поведу.

75. МИНУТ - Опет води Севиља 3:2! Шок за навијаче Интера. "Маказицама" је после прекида пробао Дијего Карлос, а лопту је желео да избаци Лукаку. Она је на његову жалост завршила у мрежи. Гол је на крају приписан фудбалеру шпанског клуба.

83. MИНУТ - Гужва у казненом простору Севиље. Покушао је Алексис Санчез, али је Коунде избио лопту са гол линије и изабраници Ђулена Лопетегија су преживели опасну ситуацију.

90+1. МИНУТ - Замало да резервиста Кандрева донесе изједначење Интеру. Опет Боно спашава Андалужане.

90+6. МИНУТ - КРАЈ УТАКМИЦЕ! СЕВИЉА ЈЕ ШЕСТИ ПУТ ОСВОЈИЛА ЛИГУ ЕВРОПЕ.