ОДЛАЗАК РЕКОРДЕРА: Преминуо Војислав Брашанац
ЈОШ један ударац за српски фудбал.
Фото: Архива Новости
Нажалост, нова лоша вест. Војислав Воја Брашанац је преминуо у 70. години. Био је незаборавни голгетер и човек који и дан данас држи један рекорд.
Постигао је чак 198 погодака у Српској лиги и то до сада нико није успео да обори.
Рођен је у Бору, детињство је провео у Минићеву, да би после добрих партија у млађим категоријама постао пионир РФК Бора, тадашњег члана Прве савезне лиге Југославије. Први професионални уговор је потписао 1967. године, али је убрзо прослеђен на позајмицу у Тимок.
Затим се вратио у Бор и наредне две године играо за њих до новог повратка у Тимок крајем 1971. године. У том клубу је оставио неизбрисив траг под вођством Момчиа Меде Илића, првог Зајечарца који је носио дрес Звезде. Године 1979. године одлази у Зајечар, у Кристал где је био до 1985. године и ту је завршио играчку и започео директорску каријеру.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЕМОТИВНА ИСПОВЕСТ СУПРУГА БОБАНЕ ВЕЛИЧКОВИЋ: Дала ми је последњи поклон и отишла
13. 07. 2020. у 17:17
"ОПУШТЕНА" УТАКМИЦА: Бивши прваци Немачке играју без притиска, али Дортмунд би могао остварити леп јубилеј
БОРУСИЈА Дортмунд ће у последњем колу Бундеслиге гостовати Вердеру на "Весер стадиону" (15.30) жељна да сезону заврши са највећим бројем бодова још од 2018. године и тако докаже да је доста напредовала под Ником Ковачем.
16. 05. 2026. у 07:00
БАРСЕЛОНА ШИРОМ ОТВОРИЛА ВРАТА СРБИНУ! Душан Влаховић је ово чекао целог живота!
Најновије вести које су везане за фудбалске трансфере тичу се, можда, и нападача фудбалске репрезентације Србије: Душан Влаховић могао би да заигра на скроз неочекиваном месту. А једном од најславнијих када се ради о овом спорту.
16. 05. 2026. у 16:07
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)