ШОУ НА “ЕНФИЛДУ”: Осам голова, Ливерпулова победа против Челсија и емотивно подизање шампионског пехара(ВИДЕО)

Н. Ст.

22. 07. 2020. у 23:13 >> 00:14

КАКАВ начин да се одигра последњи меч на свом терену.

ШОУ НА “ЕНФИЛДУ”: Осам голова, Ливерпулова победа против Челсија и емотивно подизање шампионског пехара(ВИДЕО)

Фото: Танјуг/Laurence Griffiths, Pool via AP

Прави шоу на “Енфилду” су припредили фудбалери Ливерпула и Челсија свима крај малих екрана и малобројним људима на трибинама. На краjу - 5:3 (3:1).

Све је покренуо Наби Кеита у 23. минуту феноменалним поготком. Само 15 минута касније је Трент Александер-Арнолд мајсторијом из слободног ударца увећао предност да би Вајналдум после ужасне реакције одбране “плаваца” додатно повећао вођство. Оливије Жиру је у трећем минуту надокнаде пратио акцију, уклизао после интервенције Алисона и смањио заостатак.

Фирмино је затим постигао први гол после 19 утакмица. На нову асистенцију Арнолда, чак 13. у Премијер лиги. Изгледало је да ће то бити то. Онда је Френк Лампард направио дуплу промену, увео Пулишића и Абрахама. Експресно му се то исплатило.

Пулишић је прво у 61. минуту асистирао Абрахаму, да би у 73. и сам постигао погодак и вратио неизвесност (4:3). Нападали су гости, да би у 84. минуту уследила брза контра “црвених”, одличан центаршут Робертсона, Џоунс је паметно пустио лопту, а Окслејд-Чембрлен само пет минута по уласку у игру поставља коначан резултат.

Могло је да буде и више голова да је Салах био прецизнији у неколико изгледних шанси, посебно што је чувар мреже гостију Кепа био веома несигуран међу стативама...

ЕМОЦИЈЕ И ПЕХАР

Када је све било завршено, на ред је дошло оно што се чекало 30 година. Свечана церемонија уручења пехара шампиону. Много би боље било да су трибине пуне, али је и пред празним, због вируса корона, било емотивно. Капитен Џордан Хендерсон је са повређеним коленом дошао и високо у ваздух подигао трофеј.
Потом су сви, заједнички, одлучили да отпевају и чувену химну "Никад нећеш ходати сам". Јирген Клоп је обећао да ће бити права журка чим се победи вирус.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.

07. 12. 2025. у 10:00

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!