БИЛИЋ И ВБА У ЕЛИТИ: Митровић и Фулам кроз плеј-оф траже пут до Премијер лиге, Србин најбољи стрелац Чемпионшипа

22. 07. 2020. у 22:31

НАПЕТО је било у последњем колу Чемпионшипа.

До последње секунде су се чекали резултати.

На уласку у 90. минут су три тима, која су имала шансу за то друго место, имала по бод у том моменту, било је нерешено на свим мечевима.

Тада је Брентфорд примио гол од Барнслија и тако умањио себи шансе. Александар Митровић и Фулам су покушавали да дођу до сва три, али ни седам минута надокнаде није било довољно за то на гостовању Вигану (1:1).

Славен Билић и ВБА нису ризиковали превише, сачували су бод, али су стрепели до самог краја, надајући се да Брентфорд неће постићи гол. Управо то се и догодило, Барнсли је славио што је значило да Вест Бром иде директно у елиту.

А, да све не буде баш како је и било пред последње коло побринуо се Свонси. Нападач на позајмици из Ливерпула, Ријан Брустер је постигао еврогол у 17. минуту, да би до краја дали још три и срушили Ридинг (4:1). Управо је захваљујући бољој гол разлици тим из Велса претекао Нотингем Форест који је убедљиво изгубио од Стоука (4:1).

То значи да ће у плеј-оф поред Брентфорда и Фулама ићи Кардиф и Свонси.

МИТРОВИЋ ПРВИ

Српски нападач Александар Митровић је први стрелац Чемпионшипа. Иако није постигао погодак у последњем колу остао је на врху. Постигао је 26 голова, уз две асистенције. Иза њега је Воткинс (Брентфорд) са голом мање.