ДЕЈАН ЈОВЕЉИЋ ПРЕД ПОТПИСОМ КАРИЈЕРЕ: Репрезентативац Србије иде за шест милиона долара
Међутим, остаје у МЛС
FOTO: M.M./ATAImages
Дејан Јовељић (27), један од најбољих нападача у америчкој МЛС лиги, пред потписом је каријере у Сједињеним Државама. Како преноси угледни „Атлетик", а потврђује трансфер-инсајдер Фабрицио Романо, Сијетл Саундерси постигли су договор са Спортинг Канзас Ситијем о куповини српског центарфора за суму од шест милиона долара.
Јовељић у државу Вашингтон стиже са статусом „Designated Player“ (играч ван селери-кепа), што га сврстава у ред највећих звезда и најплаћенијих играча клуба. Ово је први значајан финансијски издатак Сијетла још од доласка Педра де ла Веге почетком 2024. године.
Разлог за овај радикалан потез Сијетла је алармантна ситуација на табели. Саундерси су тренутно тек 12. на Западу, са свега 21 постигнутим голом у 19 мечева, што је други најгори учинак у лиги. У Јовељићу виде „гарантоване голове“ и човека који ће реализовати бројне прилике које екипа ствара, али не користи.
Српски нападач иза себе има импресиван стаж у Америци. Био је кључни фактор у освајању МЛС купа са ЛА Галаксијем 2024. године (21 гол и осам асистенција), пре него што је прешао у Канзас Сити за четири милиона долара. У дресу Спортинга наставио је са решетањем мрежа, постигавши 26 голова на 52 утакмице, упркос томе што је екипа била у транзицији и на дну табеле.
С друге стране, Канзас Сити се одлучио на овај потез како би ослободио буџет и место за нове „звезде“. Клуб ће од овог трансфера инкасирати максималних три милиона долара у виду „алокационог новца“ (механизам за јачање играчког кадра унутар буџетских правила лиге) и планира довођење два нова звучна имена у везном реду и нападу.
Иако је одлазак најбољег стрелца тежак ударац за навијаче Канзаса, извори блиски клубу наводе да је продаја Јовељића део дугорочног плана за потпуни ремонт екипе која циља врх табеле тек 2027. године.
За Јовељића, ово је повратак у борбу за трофеје, јер се очекује да Сијетл, чим се санирају повреде кључних играча, уз српског голгетера поново постане страх и трепет Западне конференције.
Препоручујемо
NEĐIĆ KRITIKUJE POSLE PORAZA: Manjak energije i loš karakter brinu kormilara Nišlija
22. 08. 2026. у 23:30
ЈЕЗИВО: Фудбалер Фенербахчеа лежао без свести, хитно пребачен у болницу (ВИДЕО)
22. 08. 2026. у 22:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЈОКИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Денвер коначно довео шампионско појачање - стигао шестоструки НБА ол-стар (ВИДЕО)
Амерички кошаркаш Демар Дерозан нови је играч Денвера.
22. 08. 2026. у 08:08
СИНЕР ШОКИРАО СВЕ! Италијан саопштио лоше вести
Италијански тенисер Јаник Синер саопштио је данас да због повреде колена десне ноге неће играти на Ју Ес опену.
21. 08. 2026. у 16:23
Медвед ловцу смрскао шаку, чуо је кости како пуцају, а онда ју је гурнуо у његова уста и тако преживео
"ОД НАС се тражи врхунска стручност и излагање смртоносној опасности, а нуде нам нестабилан хонорарни посао од ког млађи људи не могу да прехране породице. Ако већ дају звучна имена попут 'државни ловац', нека их запосле као праве државне службенике са гарантованом безбедношћу. Људски животи су у питању", поручује ловац Ханада.
22. 08. 2026. у 16:11 >> 17:28
Коментари (0)