ЗВЕЗДА ОСТАЈЕ БЕЗ ВЕЛИКОГ ТАЛЕНТА: "Српски Жоао Феликс" иде без обештећења у Лацио?
АКО је веровати италијанским медијима Црвена звезда могла би да остане без великог талента.
ФОТО: ФК Црвена звезда/Никола Митић
Ради се о Ђорђу Ранковићу, који је имао изузетну претходну сезону.
Ђорђе Ранковић био кадет Партиана, пре него што је прешао у Црвену звезду, за коју је одиграо 24 утакмице и уписао је 12 голова и 10 асистенција у сезони, а ове године је одиграо 12 мечева и постигао четири гола.
Тренутно има 17 година, што значи да би ускоро могао да добије и први професионални уговор, у чему своју прилику види и Лацио, а како истичу италијански медији, менаџери младог Ранковића су већ у Риму где воде преговоре.
Добро је познато и Римљанима да Ранковићу на лето истиче постојећи уговор са Звездом, те га виде и као јефтину опцију за будућност, док га већ називају и српски "Жоао Феликс" у Италији.
Ипак, оно што би могло да направи проблем је чињеница да Лацио и клубови у Италији могу да региструју само једног играча ван Европске уније у сезони, а Ранковић има само пасош Србије у овом тренутку.
- Ранковић се сматра једним од највећих талената источне Европе. Има сјајне техничке и физичке карактеристике. Евенутални долазак Ранковића представљао би стратешку инвестицију за Лациом који се фокусира на младе играче како би ојачао тим и урадио све за будућност клуба - кажу Италијани.
БОНУС ВИДЕО: Гери Линекер: Џуд Белингем је прави вођа, направио је сјајан потез
Препоручујемо
СРБИН ИСПАО ИЗ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Атлетико Мадрид победио Бриж и пласирао се у осмину финала
24. 02. 2026. у 20:48
ПОСЛЕ "РАТНЕ АВАНТУРЕ": Боксери Србије из Русије стигли у Београд - коначно!
24. 02. 2026. у 20:10
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"
ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).
24. 02. 2026. у 07:00
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)