ПРОМЕНА ПРАВИЛА О "БОНУСИМА" НА ДОРАДИ: Ово су одлуке Одбора за хитна питања ФСС-а
НА данашњој седници Одбора за хитна питања донете су одлуке везане за такмичења у организацији ФСС за сезону 2024/25.
Фото: Н.Иљукић
Све одлуке по тачкама дневног реда су донете једногласно. Поред одлука о такмичењима у организацији ФСС, донете су и одлуке о формирању листа судија, помоћних судија, контролора и делегата, као и о избору органа за вођење такмичења. Формиран је нови састав Већа за решавање спорова ФСС на предлог клубова и представника професионалних фудбалера. Такође, усвојен је и предлог Заједнице клубова о расподели новчаних средстава фудбалским клубовима Супер и Прве лиге Србије остварених као приход од продаје ТВ права за наредну сезону.
Предлог Заједнице клубова две најјаче лиге у нашој земљи који се односи на број тзв. бонус играча враћен је Заједници на додатно усаглашавање са клубовима, након чега ће бити усвојен коначан текст пропозиција за Супер и Прву лигу Србије.
Све одлуке Одбора за хитна питања биће верификоване на следећој седници Извршног одбора ФСС.
Подсетимо, нова сезоне Суперлиге Србије почиње 20. јула, док Прва лига стартује 3. августа.
БОНУС ВИДЕО: Химна Србије и Русије на мечу Сочи - Црвена звезда
Препоручујемо
САД ЈЕ ЗВАНИЧНО: Жељко Обрадовић довео у Партизан велико појачање под кошем!
08. 07. 2024. у 17:34
БЕЗ МИЛОСТИ! УЕФА открила неправилности на српским утакмицама - ово су последице!
08. 07. 2024. у 17:44
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
СРБИЈА ОДУШЕВИЛА РУСИЈУ! Ко, бре, неће са Русима? Ми, Срби, хоћемо!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" и Србија је уплетена.
02. 03. 2026. у 12:44
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)