МАНЧЕСТЕР СИТИ ПРЕД ГОСТОВАЊЕ У БЕОГРАДУ ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: Звезда имала шта да научи од "малог" Лутон тауна (ВИДЕО)

10. 12. 2023. у 16:59

Било је бурно суботње поподне у Премијер лиги, а ни у недељу није изостало занимљивих дешавања.

МАНЧЕСТЕР СИТИ ПРЕД ГОСТОВАЊЕ У БЕОГРАДУ ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: Звезда имала шта да научи од малог Лутон тауна (ВИДЕО)

Након што је после фантастичних утакмица првог дана викенда постало познато да ће Манчестер сити, првак Европе и Енглеске, остати четврти шта год урадио у свом мечу 16. кола, "грађани" су наступили на "Кенилворт роуду", као гости Лутон тауна.

А тамо, екипа која је у 15 овосезонских првенствених мечева освојила свега девет бодова, не само да је издржала уводне налете апсолутног фаворита (однос у поседу лопте у првом поливремену је био 70%-30% у корист екипе Пепа Гвардиоле), већ је у судијској надокнади времена и повела.

Асистент је с десне стране био искусни Андрос Таунсенд, а гол је дао Илаја Адебајо (ВИДЕО) на одушевљење домаће публике и потпуну неверицу на лицима гостујући навијача.

Илаја Адебајо слави гол за Лутон Таун против Манчестер ситија у Премијер лиги / FOTO: Tanjug/AP

Али, снови о трећем овосеонском тријумфу нису дуго трајали у Лутону...

У 62. минуту се Бернардо Силва "ниоткуд створио" и дао гол за 1:1 (ВИДЕО), да би само четири минута касније Џек Грилиш крунисао добру контру Ситија и постао стрелац за вођство гостију (ВИДЕО)

Џек Грилиш слави гол на мечу Лутон таун - Манчестер сити у Премијер лиги / FOTO: Tanjug/AP

Испоставио се да је тај двопотезни мат и решио коме ће припасти цео плен са овог меча, па је бранилац трона пришао на четири бода од лидера, а иако само толико удаљен - четврти је у првенству.

Табела Премијер лиге

Наиме, на табели Премијер лиге Ливерпул води са 37 бодова, Арсенал има 36, Астон Вила 35, Манчестер сити 33, а следе Тотенхем и Манчестер јунајтед (по 27), те Њукасл и Брајтон (по 26).

Деветопласирани Вест хем је могао да се изједначи са "певцима" и Јунајтедом да је остварио и четврту победу на последњих пет мечева у шампионату, али је доживео дебакл - десетопласирани Фулам га је нокаутирао са 5:0 (уз сјајан гол Велшанина Харија Вилсона (ВИДЕО)) и пришао му на три бода заостатка.

Са друге стране, Челси је наставио да тоне - сада је 12. јер је изгубио са 2:0 на гостовању "дављенику" Евертону, чији су навијачи у еуфорији прославили гол Луиса Добина у 92. минуту (ВИДЕО). Он је тај погодак дао Србину - Ђорђе Петровић је, наиме, десет минута раније заменио Роберта Санчеза међу стативама "плаваца", али на дебију није остао несавладан, нити је дошао бар до премијерлигашког бода.

Тренутно су у зони испадања Шефилд јунајтед (осам бодова), Барнли (8) и Лутон таун (9), а први "изнад црте" је Евертон са 13.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда