ДЕБАКЛ ПАРТИЗАНА У ХУМСКОЈ: ТСЦ разбио црно-беле, нанео им први пораз у првенству (ВИДЕО)

25. 11. 2023. у 20:22

ФУДБАЛЕРИ ТСЦ-а разбили су Партизан са 4:0 у Хумској и нанели им први пораз у Суперлиги Србије.

Серија црно-белих од 13 везаних првенствених тријумфа окончала се овог 25. новембра. Изабраници Игора Дуљаја су у првом колу шампионата ремизирали у Бачкој Тополи против данашњег ривала (3:3) и од тада су знали само за победе.

Дошао је тим који са клупе предводи Жарко Лазетић спреман да помри конце лидеру Суперлиге и то је успео. Гости су меч почели невероватно и после 11 минута имали су предност од 2:0. Најпре је у 3. минуту Александар Филиповић директно из корнера матирао Александра Јовановића. Потом је исти играч извео корнер, Урош Миловановић је главом пребацио лопту коју је у иза леђа голмана домаћег тима послао Немања Стојић.

Није се ТСЦ ту зауставио већ је наставио са добром и храбром игром. Гостима се то исплатило, па је у 33. минуту Милан Радин главом затресао мрежу бившег клуба. Опет је Ћирковић послао добар центаршут из корнера из кога је домаћин примио гол.

Очекивала се реакција Партизана, али уместо тога други део меча је почео још једним голом у мрежи домаћег тима. Урош Миловановић је натрчао на одбијену лопту и сместио је у празну мрежу.

Имали су и црно-бели неколико добрих напада, но нису успели да матирају Вељка Илића. Ипак, то се ове суботе увече у Хумској није десило.

Тополчани су до краја утакмици постигли још два поготка, али су оба оправдано поништена због офсајда.

Партизан је и даље лидер на табели са 40 бодова, ТСЦ је трећи са 29. Црно-бели у наредном колу дочекују Војводину, док екипа из Бачке Тополе игра код куће против нишког Радничког.

Партизан - ТСЦ 0:4 (0:3)

Стадион: "Партизана". Гледалаца: око 5.000. Судија: Павле Илић. Стрелци: Ћирковић 3, Стојић 11, Радин 33, Миловановић 50 (ТСЦ).

Партизан (4-2-3-1): Јовановић – Филиповић (од 46. Стојковић), Илић, Марковић, Антић – Кануте (од 46. Мениг), Белић – Калулу (од 76. Баждар), Натхо, Захид – Николић.

ТСЦ (3-5-2): Илић – Крстић, Стојић, Ћалушић – Цветковић, Радин, Милосављевић (од 76. Пантовић), Ђаковац, Петровић – Ћирковић (од 86. Шош), Миловановић.

Друго полувреме: Партизан - ТСЦ 0:4

90' - Крај утакмице у Хумској!

88' - У стрелце се уписао и резервиста Милош Пантовић. Севнула је још једна контра. Шош је послао оштру лопту ка бившем играчу Вождовца који се уписао у стрелце. Гол је ипак поништен због офсајда.

85' - Постигли су гости и пети гол, ипак он је поништен због офсајда у ком се нашао Милош Пантовић, па до промене резултата ипак није дошло.

75' - Покушава Партизан да постигне гол, али изабраницима Игора Дуљаја то за сада не успева.

65'- Антић је покушао готово идентично, сада је Илић био добро постављен и одбио је лопту у корнер.

63' - Ћирковић се поиграва са црно-белима. Пробио је искоса са леве стране, шутирао је левом ногом, но голман домаћег тима је успео да интервенише.

59' - Нова опасна контра гостију. Ипак, Ћирковић није хтео да буде себичан, желео је да проигра саиграча, али је то Јовановић добро пратио и дошао до лопте.

52' - Већ у следећем нападу је гост могао и до петог поготка, али је замало непрецизан био Ифет Ђаковац.

ДУЕЛ Ифет Ђаковац и Бибарс Натхо/ФОТО: М. Вукадиновић

50' - Партизан је разбијен на свом терену. ТСЦ је постигао и четврти гол на утакмици! Урош Миловановић је сада био стрелац. Сјајна контра Тополчана, Јовановић је одбранио покушај Ђаковца, али је Миловановић одбитак спаковао у мрежу за великих 0:4.

47' - Почело је друго полувреме у Хумској!

Прво полувреме: Партизан - ТСЦ 0:3

45' - Завршено је невероватно прво полувреме у Хумској! Партизан је мимо свих очекивања примио три гола у првом полувремену и то сваки на готово исти начин.

33' - Шок за шоком у Хумској. Партизан је примио и трећи гол и опет из корнера. Опет је Ћирковић центрирао, а на другој стативи је сам остао Радин и није му било тешко да постигне гол.

26' - Покушавају црно-бели да се врате у игру, али гости веома добро стоје на терену и не дозвољавају изабраницима Игора Дуљаја да их угорзе за сада.

12' - ТСЦ је дуплирао предност. Опет је корнер био кобан по домаће. Ћирковић је ударац из угла, сам на пет метара је остао Стојић и није му било тешко да постигне гол.

3' - Невероватан гол на стадиону Партизана. Ћирковић је постигао гол директно из корнера. Јовановић није добро реаговао и гости су дошли до раног вођства.

1' - Почела је утакмица у Хумској! Одмах је ТСЦ имао опасну контру, али је Јовановић реаговао испред Милосављевића.

Уочи меча:

Црно-бели ће покушати да наставе серију победа, која тренутно гласи 13 тријумфа. Тим Игора Дуљаја једино није славио управо против овог ривала у Бачкој Тополи на старту сезоне када је било 3:3.

Од тада је домаћин победио у свим утакмицама и сигурно да жели и ове суботе да покаже да је с правом на првој позицији на табели.

Партизан на овом мечу не може да рачуна на најбољег стрелца првенства Матеуса Салдању који због картона пропушта утакмицу, док је на другој страни Жарко Лазетић лишен помоћи Саше Јовановића.

Састави тимова:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Филиповић, Илић, Марковић, Антић – Кануте, Белић – Калулу, Натхо, Захид – Николић.

ТСЦ (3-5-2): Илић – Крстић, Стојић, Ћалушић – Цветковић, Радин, Милосављевић, Ђаковац, Петровић – Ћирковић, Миловановић.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски лавови се неће предати без борбе у Пиреју

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски ''лавови'' се неће предати без борбе у Пиреју

У реванш утакмици полуфинала Лиге конференција Олимпијакос ће пред својим навијачима бранити два гола предности против Астон виле које је зарадио невероватним наступом у Бирмингему (21.00).

09. 05. 2024. у 08:00