СЕЋАТЕ ЛИ СЕ ГУРБАНА ГУРБАНОВА? Азербејџан декласирао Шведску у фудбалу, а један од голова обилази планету! (ВИДЕО)

16. 11. 2023. у 20:53

Гурбан Гурбанов, легендарни азербејџански фудбалер, вечно ће остати упамћен код наших љубитеља фудбала: дао је два гола у подгоричком ремију са Србијом и Црном Гором (2:2) у квалификацијама за ЕУРО 2004, а онда још један у победи Азербејџана над "плавима" од 2:1 у Бакуу. Практично је сам избацио СЦГ из борбе за то Европско првенство (наши су били трећи у групи, са бодом иза Велса, а пет мање од водеће Италије), а данас Азербејџанци славе Емина Махмудова.

Он је, наиме, био двоструки стрелац у сензационалној победи над Шведском од 3:0, и то победи оствареној уз играча мање.

Домаћин је у Бакуу већ у шестом минуту водио са 2:0, јер је после јунака, Махмудова, погодак дао и његов асистент из трећег минута, Дадашов.

А иако је Азербејџан од 56. минута играо без искљученог Мустафазаде, у 89. је Емин Махмудов дао још један гол, за коначних 3:0, и то на спектакуларан начин, малтене са центра:

Азербејџанци не иду на ЕУРО 2024, али неће ни Швеђани - оба тима сада имају по седам бодова.

У тој, групи Ф, Аустрија је у гостима савладала Естонију са 2:0 и преузела прво место на табели са 19 бодова. Белгија је друга са 17, а те две селекције су још раније избориле пласман на шампионат Европе. Естонија је, иначе, последња са само једним бодом.

Мечеви последњег кола у групи Ф биће одиграни 19. новембра, а састаће се: Белгија - Азербејџан и Шведска - Естонија.

Са друге стране, фудбалска репрезентација Шпаније победила је вечерас у гостима екипу Кипра резултатом 3:1 у мечу групе А квалификација за Европско првенство, које ће бити одржано 2024. године у Немачкој.

Голове за Шпанију постигли су Ламин Јамал у петом, Микел Ојарзабал у 22. и Жоселу у 28. минуту. Једини стрелац за домаћу селекцију био је Костас Пилеас у 75. минуту. Грузија и Шкотска одиграле су у Тбилисију, без победника 2:2.

Прво место на табели групе А држи Шпанија са 18, док је Шкотска друга са 16 бодова. Ове две селекције су још раније избориле пласман на ЕУРО.

Норвешка је трећа са 10 бодова, Грузија има осам, а Кипар је последњи без бодова. У последњем колу групе А 19. новембра састаће се: Шпанија - Грузија и Шкотска - Норвешка.

Збивања са меча Црна Гора - Литванија, који може да "одведе" Србију на Европско првенство, можете уживо да пратите уз пренос на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона