ДРАМА СЕ НАСТАВЉА! Црна Гора добила Литванију, Србија још није обезбедила пласман на ЕУРО 2024

16. 11. 2023. у 22:37 >> 22:38

Фудбалска репрезентација Црне Горе победила је Литванију са 2:0 (1:0) и остала у трци за пласманом на Европско првенство, што значи да ће Србија тек у недељу сазнати иде ли на ЕУРО 2024.

Да су Црногорци ремизирали или изгубили од Литванаца, већ овог четвртка би наши "орлови" прославили први одлазак на Европско првенство од 2000. године, али ће то морати да причекају.

У недељу, од 15 часова, репрезентација Србије игра против Бугарске у Лесковцу и остане ли непоражена, избориће пласман на ЕУРО 2024 чији је домаћин Немачка, и то без обзира на то шта Црна Гора, у истом термину, уради као гост Мађарске. Једини начин да Црна Гора прође је да Србија изгуби у Лесковцу, а да Црногорци освоје цео плен на гостовању нашим северним комшијама.

Стрелац првог гола за домаћина био је Куч у 3. минуту меча. На коначних 2:0 повисио је Стеван Јоветић у 48. минуту.

ЦРНА ГОРА - ЛИТВАНИЈА 2:0 (1:0)

(Куч 3', Јоветић 48')

89' Имали су Црногорци контру три на три, Ђукановић је уместо да дода одлучио да шутира, био је непрецизан.

85' Игра се превасходно на средини терена. Делује да и једни и други једва чекају завршетак меча.

78' Изгледна прилика за Литванију, Дожвиков је изашао пред голмана домаћина, али се нашао у офсајду.

55'  Најрасположенији је у другом полувремену Стеван Јоветић. Пробао је сада главом, али право у голмана гостију.

48' ГОЛ! Јоветић је искористио лошу одбрану гостију, те успео да савлада голмана Литваније за нови гол домаћина.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

40' Поново је Јоветић био у прилици, мало је недостајало да угрози гол гостију.

24' Припретио је искоса и Осмајић, преко гола је шутирао из срца шеснаестерца.

20' Сјајну прилику имао је Јоветић,. Изашао је пред голмана гостију, шутирао је, али је Гертмонас био на висини задатка. Имао је нападач домаће селекције и Крстовића усамљеног, али је одлучио на шут.

13'  Иницијативу у наставку има домаћин, али за сада не успева да поново дође до гола Гертмонаса.

3'  ГОЛ! Куч је искористио иницијативу домаћина, добио је лопту по левој страни, заврнуо је Радуновић до Јоветића, а он одложио за стрелца гола.

2' Крстичић на атрактиван начин прети, брани голман гостију.

1' Почео је меч у Подгорици

20.07 - Из наше групе, Мађарска је управо сада (на невероватан начин) изборила пласман на шампионат Европе. Опширније, уз видео снимак несвакидашњег гола у 97. минуту, у фудбалској теми дана - ХАОС НА УЛИЦАМА СОФИЈЕ! Пала и крв - Цела Бугарска на ногама због оног што је урадио Фудбалски савез

Принтскрин/УЕФА

Састави: Црна Гора - Литванија

УОЧИ МЕЧА:

Већ је позната 21 репрезентација која је осигурала место на Светском првенству у Немачкој, а на корак од пласмана, први пут од 2000. године налази се и Србија.

За изабранике Драгана Стојковића императив је победа у недељном дуелу против Бугарске у Лесковцу, а чак и вечерас може да обезбеди пласман, а све зависи од меча Црна Гора-Литванија.

Изабраницима Драгана Стојковића потребна је победа у недељном мечу против Бугарске у Лесковцу, али независно од тог резултата пласман може да обезбеди и након меча Црна Гора-Литванија.

Наиме, Црногорци још увек имају теоретске шансе за пролаз даље, али би остали резултати морали да им се поклопе.

У случају да вечерас не победе  Литванију учиниће услугу нашој селекцији, који би у том случају обезбедила визу за ЕУРО.

Није немогуће да се Црна Гора "оклизне". Подсећања ради, дуел поменутих селекција у Каунасу завршен је нерешеним резултатом - 2:2.

БОНУС ВИДЕО: Селектор САД Стив Кер купио деонице Мајорке