НЕВИЂЕН ТРИЛЕР У ЛИГИ ШАМПИОНА: Црвена звезда и Лајпциг плесали по киши, Немци се на крају радовали!

07. 11. 2023. у 22:53 >> 19:20

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде изгубили су од Лајпцига и у Београду. Немачки тим је тријумфовао на стадиону "Рајко Митић" са 2:1 у 4. колу Лиге шампиона.

Игра из другог полувремена у Немачкој била је нада навијачима српског шампиона да ће од старта видети квалитетну представу. Ипак, уместо тога поновио се почетак сусрета из поменуте утакмице: тим Марка Розеа свим расположивим средствима је кренуо да кидише ка голу црвено-белих.

Нападачки наступ се исплатио гостима и до предности су дошли већ у 8. минуту. Ћави Симонс се устремио ка голу Звезде, ушао у казнени простор и сјајним ударцем матирао Омрија Глазера.

Није се ништа променило на терену од тог момента. Гости су наставили да нападају и стварају шансе, али промене резултата није било. Једина претња домаћег тима била је у 44. минуту када је Осман Букари умакао одбрани ривала и промашио невероватну прилику. Додуше подигао је заставицу због офсајда тада помоћник Данијелеа Орсата.

Колико су гости били бољи у првом делу сусрета показује однос у ударцима ка голу - 2:17. Али, и све друго се поновило као на првој утакмици. Поново је тим Барака Бахара био бољи у другом полувремену, али ... мало квалитетан ривал, а мало и срећа су коштали црвено-беле позитивног резултата.

Нападала је Звезда у наставку меча, упутила чак 13 удараца ка голу ривала у том делу сусрета. Ипак, у јеку налета домаћег тима гости су дуплирали предност. Одличну контру извео је Лајпциг. Шлагер је проиграо Опенду који је преварио Родића и шутирао у први угао. У тој ситуацији Глазер није могао ништа да уради.

Није шампион Србије изгубио главу већ је наставио да напада и то му се исплатило. Канга је центрирао, а Хенрикс је у 81. минуту сместио лопту у сопствену мрежу и оставио наду црвено-белима да могу да дођу барем до ремија. И могли су до њега да дођу Алексадар Драговић и саиграчи.

У другом минуту надокнаде Питер Олајинка је сјајно шутирао, али је Бласвик био добро постављен и избацио је лопту у корнер. Звезда је у финишу имала неколико прекида, тада је и Глазер био у казненом простору ривала, но није успела да дође до изједначења.

Манчестер сити је после три кола први на табели са 12 бодова, Лајпциг је други са девет. Црвена звезда и Јанг Бојс имају по један. Познато је да енглески и немачки клуб иду даље, док ће се српски и швајцарски борити за треће место које води у Лигу Европе.

Ц. звезда - Лајпциг 1:2 (0:1)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: 41.961. Судија: Данијеле Орсато (Италија). Стрелци: Хенрикс 81 аг (Ц. звезда) - Симонс 8, Опенда 77 (Лајпциг)

Црвена звезда (3-4-1-2): Глазер – Ђига, Драговић, Родић (од 85. Kатаи) – Мијаиловић (од 46. Недељковић), Хван, Kанга, Лучић (од 78. Мијатовић) – Иванић (од 69. Олајинка) - Букари, Kрасо (од 46. Ендиаје).

Лајпциг (4-2-2-2): Бласвих – Хенрихс, Лукеба, Симакан, Раум – Хајдара (од 83. Зајвалд), Шлагер (од 83. Kампл) – Симонс (од 75. Kарваљо), Форсберг (оф 70. Баумгартнер) - Опенда, Шешко (од 70. Kлостерман).

Друго полувреме: Црвена звезда - Лајпциг 1:2

90+4' - Крај утакмице!

90+2' - Велика прилика за 2:2. Ухватио је волеј Олајинка, али је голман Лајпцига био добро постављен и успео је да спречи изједначење.

90+1' - Утакмица је продужена за четири минута.

89' - Тукао је из даљине Гелор Канга. Ипак, није урадио то онако како је желео. Лопта је отишла преко гола Бласвика. Умео је Габонац да постигне неколико сјајних голова у дресу Звезде.

85' - Последња промена у редовима шампиона Србије. Александар Катаи је заменио Милана Родића. Јасно је да домаћин свим силама жели да нападне ривала.

ПОГОДАК НЕМАЦА КОЈИ СУ "ДЕЛИЈЕ" СЛАВИЛЕ: Овако је Звезда експресно смањила вођство Лајпцига у Лиги шампиона (ВИДЕО)

81' - Враћа се Звезда! Извео је домаћин конрнер, Канга је центрирао, а Хенрикс је постигао аутогол и оставио црвено-беле у животу.

САМ ПРОТИВ СВИХ: Овако је Лајпциг, усред иницијативе Црвене звезде, дао други гол на Маракани (ВИДЕО)

77' - Нападао је домаћин, али је гол постигао гост. Сјајна контра немачког тима. Шлагер је проиграо Опенду који је успео да надмудри најпре Родића, а потом и Глазера и ударцем искоса са леве стране погодио први угао Глазеровог гола!

74' - Неверовато шза Звезда није искористила. Ударац Олајинке је одбранио Бласвик, потом и одбитак Ендијаеја. Ипак, да је он постигао гол био би поништен јер се налазио у недозвољеној позицији.

69' - Трећу измену направио је Бахар. Мирка Иванића је заменио Питер Олајинка који је био стартер пре 14 дана у Немачкој.

64' - На стадиону "Рајко Митић" налази се и тренер Кошаршког клуба Црвена звезда Јанис Сферопулос.

62' - Добар налет Звезде. Играло се пред голом Лајпцига у последњих неколико минута. Није било праве прилике, али лопта је константно била око шеснаестерца противника.

59' - Размахао се картонима Данијеле Орсато. И Хенрикс је пожутео, па се само Раум из последње линије гостујућег тима није нашао у бележници италијанског арбитра.

57' - Сада је и други штопер Лајпцига добио жути картон. У питању је Лукеба који је оштро стартовао на Ендијајеа. Није било пријатно по госте након прекида, но успели су да се одбране без да ставе на муке голмана Бласвика.

53' - Опет Глазер чува тим. Опенда је сјајно шутирао из добре позиције, бацио се Израелац и одбио лопту у корнер из кога се није ништа изродило.

51' - Статива је спасила госте. Шешко је дуго вукао лопту, одлично шутирао но оквир гола је био савезник домаћег тима.

50' - Звезда је извела први корнер, али одбранио се Лајпциг. Пре тога Симакан је први играч гостујућег тима који је добио жути картон.

47' - Одмах се нови нападач нашао у доброј шанси. Ипак, није се одлучио на ударац, већ је вратио лопту Иванићу чији шут није био идеалан, па је пропуштена одлична прилика за изједначење.

46' - Почело је друго полувреме. Барак Бахар је направио две промене. Из игре су изашли Срђан Мијаиловић и Жан-Филип Красо, а на терену су Коста Недељковић и Шериф Ендијај.

Прво полувреме: Црвена звезда - Лајпциг 0:1

45+2' - Крај првог полувремена!

45+1' - Невероватан промашај Емила Форсберга. Симонс му је оставио лопту на тацни, а Швеђанин је промашио колосалну шансу.

44' - Шта се све десило у свега 30 секунди. Најпре је Родић направио велику грешку, оклизнуо се и омогућио Опенди да изађе сам испред Глазера. Ипак, голман Звезде је фанстатично интервенисао и спасао свој тим. Одмах потом је Букари умакао одбрани ривала и нашао се у сјајној позицији. Његов ударац је одбранио Бласвик, но помоћни арбитар је подигао заставицу због офсајда.

41' - Нова опасност по домаће. Опенда је шутирао, али га је Родић изблокирао. Након петог корнера за немачки тим добро је реаговала одбрана црвено-белих.

40' - Још један ударац ка голу Звезде. Хенрикс је оставио повратну лопти Хаидари који је шутирао високо преко гола са ивице казненог простора.

34' - Колико је немачки тим доминантан најбоље се огледа у томе да гости после пола сата игре, не само да воде са 1:0 када се о головима ради, већ има чак 13:1 када се о шутевима ради.

31' - Доминира Лајпциг у потпуности и црвено-бели се сигурно нису надали да ће то баш овако изгледати у Београду. Гости константно прете и игра се углавном испред гола шампиона Србије.

НЕОЧЕКИВАНА ФРКА НА "МАРАКАНИ": Искључење домаћих после наизглед безазлене ситуације на мечу Звезда - Лајпциг!

28' - Други жути картон на утакмици добио је Жан-Филип Красо. Непрописно је репрезентативац Обале Слоноваче зауставио Симонса и за италијанског судију није било дилеме.

24' - Добио је лопту на леву страну Бењамин Шешко. Шутирао је искоса, али то је урадио лоше пошто је погодио само спољни део мреже.

20' - Црвени картон је добио један од кондиционих тренера Звезде Никола Тодорић. Он је задржао Луиса Опенду док је овај покушавао да се врати у терен. Ипак, најважније је да је однос снага на терену остао исти.

17' - Опасан напад Звезде. Мијаиловић је послао оштру лопту по земљи, Бласвик ју је испустио и мало је фалило Мирку Иванићу да стигне до ње и смести је у гол.

ХЛАДАН ТУШ НА МАРАКАНИ: Овако је Лајпциг дао гол Црвеној звезди на самом почетку меча Лиге шампиона (ВИДЕО)

11' - Први добар напад Звезде. Букари је шутирао главом, али то је урадио веома лоше па је лопта отишла далеко поред гола.

8' - Лајпциг је дошао до предности! Ћави Симонс је постигао леп гол. Ушао је у казнени простор црвено-белих послао лопту у даљи угао и на сјајан начин је матирао израелског чувара мреже.

6' - Већ у шестом минуту је показао први жути картон судија Данијеле Орсато. У бележници се нашао Срђан Мијаиловић због оштрог старта. То може бити проблем за Звезду због брзих крила немачког клуба.

4' - Лајпциг је боље отворио утакмицу. Константно се игра пред голом црвено-белих. Ипак, још увек није морао ниједног да интервенише Омри Глазер.

КОРЕОГРАФИЈА ЗА ПАМЋЕЊЕ: Ово су "делије" урадиле пред Звезда - Лајпциг у Лиги шампиона (ВИДЕО)

3' - Врло брзо од како је почела утакмица гости су извели први корнер. Раум је центрирао, али добро је реаговала одбрана српског шампиона.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

20.49 - "Маракана" је већ пуно, онолико колико је дозвољено због казне коју је УЕФА изрекла црвено-белима. Она гласи 5.000 мање људи на трибинама.

20.29 - Тренер Црвене звезде Барак Бахар је огласио непосредно пред почетак утакмице:

- Имао сам дилеме... одлучио сам да играм са Красоом јер мислим да ова екипа може да створи шансе и да победи. Битно је и једно и друго, морамо да направимо хемију и да одиграмо добро - рекао је Барак Бахар за ТВ Арена спорт.

Барак Бахар/ФОТО: М. Вукадиновић

20.01 - Изненађење је приредио Барак Бахар свом колеги Марку Розеу - Звезда би требало да заигра у формацији 4-2-3-1, с тим да би испред голмана Глазера требало да буду Мијаиловић као десни бек, капитен Драговић и новајлија Ђига као штопери, те Родић на левој страни, потом као задњи везни да играју Канга и Хванг, док офанзивни трио чине брзоноги Букари на десном крилу, дриблер Лучић на левом и Иванић у средини, а најистуреинији је Красо. Што се гостију тиче, они ће, после првог пораза у Бундеслиги још од 1. кола нове сезоне, заиграти у формацији 4-4-2, у којој дефанзивни квартет испред голмана Бласвича чине Хенрхис, Симакан, Лукеба и Раум, везни ред Симонс, Шлагер, Хајдара и капитен Форсберг, а најопаснији по гол Звезде требало би да буду Опенда и Шешко.

19.58 - Црвено-бели имају чак четири измене више у односу на повредама ослабљене госте: на клупи Звезде су: Поповић, Недељковић, Дегенек, Спајић, Стаменић, Ендијае, Катаи, Олајника, Кангва, Мијатовић, Кабић и Стефан Митровић, а другопозивци бундеслигаша из Немачке су само голман Гулаши, те Ленц, Поулсен, Сејвалд, Баумгартнер, Клостерман, Карваљо и Кампл.

19.50 - Ево и састава Звезде: Глазер, Ђига, Драговић, Родић, Мијаиловић, Хванг, Канга, Иванић, Лучић, Красо, Букари.

За Лајпциг играју: Бласвич, Симакан, Хајдара, Опенда, Симонс, Раум, Лукеба, Форсберг, Шлагер, Шешко, Хенрихс

19.30  - Тренутна температура у Београду је 16 степени, влажност прилично висока, 73%, а слаб ветар дува 9 километара на сат.

19.00 - Звездина свлачионица...

18.25 - "МОЛИМО НАВИЈАЧЕ..." Хитно саопштење "делија" пред меч Црвена звезда - Лајпциг у Лиги шампиона

18.24 - ПОРАЗ ОМЛАДИНАЦА ЗВЕЗДЕ: Лајпциг победио и у Београду и елиминисао црвено-беле из Лиге шампиона

Уочи меча:

Шампион Србије још не зна за тријумф у најелитнијем такмичењу ове сезоне. До сада је тим Барака Бахара поражен у госрима од Манчестер ситија (3:1) и Лајпцига (3:1), док је ремизирао у Београду са Јанг Бојсом (2:2).

Ипак, Звезда је у прошлом сусрету са екипом Марка Розеа у Немачкој показала да може да се носи са Бундеслигашем и отуда сви који воле црвено-беле гаје оптимизам да овог уторка може да се упише тријумф.

Клуб из Љутице Богдана је пред овај меч сазнао лепе вести из УЕФА, а тичу се публике. Такође, познато је и ко ће делити правду на овој утакмици.

Бахар: Звезда иде на победу

Израелски стручњак је пред овај меч открио да ће црвено-бели ићи на победу, јер је то у ДНК тима.

- Најпре, никад не играм меч да бих изборио реми, већ да бих победио. То је у мојој ДНК, али и у ДНК овог клуба. Што се тиче мана, видели смо сви да смо ми способни да им направимо проблеме, да стварамо шансе за голове... Иако је је Лајпциг на папиру фаворит, ипак наступамо пред својим навијачима, те је на нама да изађемо и играмо своју игру - рекао је Бахар на конференцији за медије.

Подсетимо, после три одигране утакмице Манчестер сити је лидер групе Г са девет бодова, Лајпциг има шест, а Црвена звезда и Јанг Бојс по један бод.

БОНУС ВИДЕО: Звезда као код своје куће - навијачка подршка и химна црвено-белих са разгласа