ЛИГА ШАМПИОНА ЈЕ СВЕ НЕВЕРОВАТНИЈА: Ноћ за историју фудбала - а какви су тек били голови! (ВИДЕО)

04. 10. 2023. у 23:04 >> 23:06

УЕФА Лига шампиона је стигла до 2. кола, мечеви играни у уторак су били спектакуларни, а и у среду су одиграни врло занимљиви дуели.

Догађај дана, када је о нашој фудбалској јавности реч, свакако је била утакмица Црвена звезда - Јанг бојс. У тој групи, састали су се Лајпциг и Манчестер сити, који су надметање почели победама од по 3:1, Немци над Швајцарцима, а Енглези над српским прваком. "Грађани" су то поновили и овога пута.

Вече је, уз сјајне утакмице, обележио и историјски податак: нова звезда Барсе, Ламин Јамал, постао је најмлађи стартер откад Лига шампиона постоји - у елитном европском клупском надметању дебитовао је само 16 година и 83 дана после рођења, чиме је надмашио претходни рекорд који је Селестин Бабајаро држао са 16 година и 86 дана.

А за почетак, у среду су на програму били...

Мечеви од 18.45 - голови, аутоголови, преокрети!

Антверп - Шахтјор 2:3

Домаћин је у Белгији повео већ у трећем минуту. Тада је Арбнор Муја затресао мрежу Украјинаца (ВИДЕО) после грешке ривала испред сопственог казненог простора. Уследило је правовременог додавања Вермерена, те леп дриблинг и прецизни удаац с десне стране.

Исти асистент је омогућио да Антверп дође до 2:0 у 33. минуту, а стрелац је тада био Баликвиша, побегавши одбрани и лобовавши голмана са ивице казненог простора (ВИДЕО).

А само што је почео друго полувреме, украјински клуб је преполовио заостатак - Данило Сикан је смањио на 2:1 (ВИДЕО) после праве опсаде гола Антверпа. А Шахтјор се није на томе зауставио. Уопште.

У 71. минуту и Рактистки дао гол, за изједначење, а пет минута касније свој други на мечу Сикан (ВИДЕО), за тотални преокрет - од 2:0 до 2:3 за госте из Украјине, који су тако освојили цео плен.

Атлетико Мадрид - Фејенорд 3:2

Нису навијачи "јорганџија" прижељкивали старт меча какав се десио - већ у осмом минуту гости су водили, а Холанђане је обрадовао играч Атлетика, Хермозо, који је постигао аутогол, када га је погодила лопта одбијена од његовог голмана (ВИДЕО). На изједначење се чекало само шест минута: Алваро Мората је био стрелац за Мадриђане (ВИДЕО) и то након што се лопта баш њему одбила након интервенције ривала које, да није било, досуђен би био офсајд због положаја једног играча Атлетика.

Фејенорд је употпуно садржајно прво полувреме својим другим вођством, а за то је био заслужан Ханцко у 34. минуту, када је најбоље реаговао после слободног ударца, па и на привремену одбрану голмана која је уследила (ВИДЕО).

Тачку на спектакуларну половину утакмице у престоници Шпаније ставио је, у четвртом минуту судијске надокнаде времена, Антоан Гризман, постигавши гол за 2:2 ударцем преко главе (ВИДЕО).

Чим је почео други део меча, Мората побегао одбрани ривала и искористивши идеалан центаршут с десне стране постигао погодак за преокрет Атлетика - 3:2 (ВИДЕО). Уследили су нови силовити напади холандског клуба, који је претио на разне начине, а домаћине је поред крцатог стадиона бодрио и њихов тренер, на моменте "диригујући" навијачима. На крају, словеначки голман Атлетика, Јан Облак, одличном интервенцијом у 95. минуту сачувао је и мрежу, и победу "јорганџија".

А онда су дошле на ред утакмице у вечерњем термину!

Лајпциг - Манчестер сити 1:3
Улогу фаворита актуелни првак Европе почео је да потврђује у 25. минуту, када је Фил Фоден дао гол (ВИДЕО) после школске акције (каква "грађанима" делује као да је тренинг у питању, а остали за то морају баш да се потруде) за вођство Ситија у Лајпцигу.

Имали су на то одговор домаћини. И то већ у 48. минуту када је Поулсен упослио Опенду, а овај у савршеном контранападу дао гол за 1:1 и одушевљење навијача Лајпцига (ВИДЕО).

Међутим, једно је "узвратити ударац" Ситију, а друго - издржати против њега свих 90 минута. А Лајпциг је поклекао у 84. Тада је резервиста Доку свом "колеги са клупе" Алварезу, који је само пет минута раније ушао у игру, послао лопту, а овај фелшираном лоптом коју је послао искоса с леве стране у даљи горњи угао - постигао гол којим је клуб из Манчестера повео са 1:2 (ВИДЕО).

Исти саиграчи су "криви" и за коначан резултат, с тим да су "заменили улоге" у контранападу којим је Сити дошао до 1:3 (ВИДЕО).

Селтик - Лацио 1:2
У дуелу који је био заиста "више од игре", због антифашитичких ставова Селтикових навијача а екстремно десничарких када се о Лацију ради (на претходним мечевима ових ривала чак су доношена и "вешала"), "келти" су задали први ударац. Игроа се 12. минут када је одлична акција домаћина у Глазгову омогућила Кјогу Фурухашију да побегне чувару и донесе предност (ВИДЕО).

Међутим, већ у 29. минуту небеско-плави су анулирали заостатак, Већино је тада искористио асистенцију Ромањолија за 1:1 - мрежу није затресао у буквалном смислу, али гол је после велике гужве у казненом простору Селтика признат (ВИДЕО).

За разлику од тог, поништен је погодак који је Палма дао за "келте" у 81. минуту, иако је мало ко на стадиону приметио недозвољену позицију "голим оком" (ВИДЕО), а онда је уследио прави трилер.

У петом минуту судијске надокнаде времена, Педро је главом дао гол за Лацио, којим су Римљани дошли до 1:2, тиме и победе у последњи час (ВИДЕО).

Црвена звезда - Јанг бојс 2:2

Борусија Дортмунд - Милан 0:0

Порто - Барселона 0:1

Порто је дуго одолевао Барсу, све до другог минута судијске надокнаде времена у првој половини меча, а онда је направио грешку. И то кобну, па је Барселона организовала брзу акцију, коју је Феран Торес крунисао голом за 0:1 (ВИДЕО). Испоставило се да је то био и погодак - за победу гостију.

Њукасл - ПСЖ 4:1

И поред тога што су гости из Париза словили за фаворите, Алмирон им је у 17. минуту дао гол (ВИДЕО) и појаснио да се неће баш лепо провести ако и даље буду неопрезни док "свраке" играју пресинг пред казненим простором гостију.

Њихове муке, међутим, нису престале примљеним поготком, јер су у 39. још једном поклекли, и то када је Бурн донео 2:0 енглеском премијерлигашу после невероватне опсаде гола "светаца" (ВИДЕО).

На томе се Енглези нису зауставили - већ су у 50. минуту, преко Лонгстафа, дошли до чак три разлике против великог фаворита из "града светлости", што је шест минута касније Лукас Хернандез "вратио" на "-2" голом за 3:1 после лукаве акције ПСЖ-а (ВИДЕО).

На крају је ипак било три гола разлике за "свраке", јер је Шар у судијској надокнади поставио коначних 4:1 за Њукасл и то ударцем са 20-ак метара (ВИДЕО).

Лига шампиона, 2. коло - резултати утакмица у среду

Група Е:

Атлетико Мадрид - Фејенорд 3:2 (1:2)

(Мората 14, 46, Гризман 45+3 - Хермозо 8, а.г., Хнцко 34)

Селтик - Лацио 1:2 (1:1)

(Фурухаши 12 - Већино 29, Педро 90+5)

Табела: Атлетико 4, Лацио 4, Фејенорд 3, Селтик 0

Група Ф:

Њукасл - ПСЖ 4:1 (2:0)

(Алмирон 17, Бурн 39, Лонгстаф 50, Шар 90+1 - Хернандез 56)

Антверп - Шахтјор 2:3 (2:1)

​(Муја 3, Баликвиша 33 - Сикан 48, 76 Рактиски 71)

(Лерагер 56 - Мусијала 67, Тил 83')

Манчестер јунајтед - Галатасарај 2:3 (1:1)

(Хојлунд 17', 67 - Заха 23', Актуркоглу 71', Икарди 81)

Табела: Бајерн 6, Галатасарај 4, Копенхаген 1, Манчестер јунајтед 0

Група Б:

Ланс - Арсенал 2:1 (1:1)

(Томасон 25', Вахи 69' - Жезуз 14')

ПСВ - Севиља 2:2 (0:0)

(Де Јонг 87'(п), Тезе 90+6' - Гудељ 68, Ен Нејсири 88')

Табела: Ланс 4, Арсенал 3, Севиља 2, ПСВ 1

Група Ц:

Унион Берлин - Брага 2:3 (2:1)

(Бекер 30, 37 - Ниакате 41, Брума 51, Кастро 90+4)

Наполи - Реал Мадрид 2:3 (1:2)

(Остигард 19', Зиелнски 54'(п) - Винисијус Жуниор 27', Белингем 34', Валверде 78')

Табела: Реал Сосиједад 4, Интер 4, Салцбург 3, Бенфика 0

Бонус видео: ВЕЛИКА ФРКА НА МАРАКАНИ: Ружне сцене обележиле крај 169. "вечитог дербија"

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00