"ИГРАМО ЗА СВЕТИ ГРБ!" Душан Тадић блистао на мечу са Литванијом, али и после њега!

Дарко Николић
Дарко Николић

10. 09. 2023. у 22:56

Капитен фудбалске репрезентације Србије Душан Тадић без длаке на језику говорио је после победе у Литванији у склопу квалификација за наредно Европско првенство.

ИГРАМО ЗА СВЕТИ ГРБ! Душан Тадић блистао на мечу са Литванијом, али и после њега!

Фото: EPA-EFE/TOMS KALNINS

Подсетимо, Србија је у гостима убедљиво савладала Литванију, уз хет-трик Александра Митровића у првом полувремену.

По завршетку тог меча, капитен "орлова" је за ТВ Арена спорт најпре истакао:

- Најбитније је да се побеђује. Хтели смо да покажемо реакцију, добру игру Србије, после оног пораза од Мађарске. Тако је и било у првом полувремену. Дали смо један гол, па други, трећи, нисмо хтели да станемо. Мало нас је пресекао примљени погодак, па потом нисмо успели да дамо и жељени четврти, пети... - започео је капитен "орлова".

На констатацију да је стигао до 38 асистенција у дресу репрезентације, само се осмехнуо:

- Није лоше, није лоше. Али, ето, нисам их бројао. Ма, најважније је да се побеђује. Ми морамо на Европско првенство, после толико дуго времена колико нас тамо није било.

Упитан да одабере која му је најдража утакмица од тачно 100, просто је загрмео:

- Немам ја омиљену, јер кад играте за државни грб, за овај свети грб, свака утакмица је посебна! Није фраза, није будалаштина. Сваки пут када изађеш на терен, поносан си. Када чујеш химну... посебан је то осећај - закључио је Тадић.

БОНУС ВИДЕО: МИЛИОНИ НА УЛИЦАМА: Погледајте славље Аргентинаца у Буенос Ајресу на дочеку светских шампиона

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.

07. 12. 2025. у 10:00

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)

Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан декласирана од Црне Горе. Боља екипа заслужено иде даље, али уз не мали скандал.

07. 12. 2025. у 19:40

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ПОСЛЕ НЕКОГ ВРЕМЕНА: Небојша Пајкић у јавности- ево како данас изгледа (ФОТО)