МИТРОВИЋ РАЗБИО ЛИТВАНИЈУ: Србија остварила важну победу у квалификацијама за ЕУРО 2024 (ВИДЕО)

10. 09. 2023. у 22:40 >> 22:47

ФУДБАЛЕРИ Србије вратили су на победички колосек. "Орлови" су остварили важан тријумф пошто су савладали Литванију у Каунасу са 3:1 у 6. колу квалификација за Европско првенство 2024. године.

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија пре овог дуела везали су две утакимце у којима се нису радовали. Одиграли су 1:1 у Бугарској и поражени су на стадиону "Рајко Митић" од Мађарске (1:2).

Србија је од почетка меча ушла веома агресивно, са жељом да што пре постигне гол. То се и десило, а ко би други био стрелац него Александар Митровић. Он је у 21. минуту главом матирао Гертмонаса после одличног центаршута Филипа Младеновића.

Исти актери су учествовали и код другог поготка који је нападач Ал Хилала такође постигао главом. До одласка на одмор, тачније у 43. минуту дошао је до хет-трика. Лепо га је проиграо Тадић, а овај пут је ногом бивши играч Фулама затресао мрежу домаћина.

Колико Митровићу лежи балтичка селекција најбоље се огледа у томе да му је ово био шести меч против њих и постигао га је чак осам голова.

Када су сви мислили да ће се са 3:0 отићи на одмор, Литванија је постигла гол. Заспала је наша одбрана, искоритили су то Черних и Паулаускас и смањили предност "орлова".

Друго полувреме протекло је у бољој игри Србије. Добре шансу да увећају вођство пропустили су Немања Гудељ и Иван Илић. Домаћин је покушао из контре да угрози наш гол, али то није успео.

Србија се сада вратила на друго место на табели са 10 бодова, колико има и лидер Мађарска. Црна Гора је трећа са осам, потом следе Литванија и Бугарска са по два.

"Орлови" у октобру играју можда и два најважнија меча у борби за пласман на ЕУРО 2024 које се одржава у Немачкој. Најпре 14. октобра гостују Мађарској, а потом три дана касније у Београд долази Црна Гора.

Литванија - Србија 1:3 (1:3)

Стадион: "Даријус Гирено". Гледалаца: око 4.000. Судија: Саша Штегеман (Немачка). Стрелци: Паулаускас 45 (Литванија) - Митровић 21, 32, 43 (Србија)

Литванија (4-2-3-1): Гертмонас - Ласицкас, Лекиатас, Гирдваинис (од 46. Казуколовас, Бенета (од 71. Сирвис) - Вербицкас (од 46. Новиковас), Гинеитис - Сливка, Голубицкас (од 46. Ремеикис), Черних - Паулаускас (од 78. Јанкаускас).

Србија (3-4-2-1): В. Милинковић-Савић - Миленковић, Вељковић, Бабић - Живковић (од 71. С. Митровић), Гудељ, Илић, Младеновић (од 84. Радоњић) - Тадић (од 84. Самарџић), С. Милинковић-Савић (од 88. Рачић) - А. Митровић (од 71. Влаховић).

Друго полувреме: Литванија - Србија 1:3

90+4' - Крај утакмице у Каунасу!

90+2' - Друго полувреме продужено је за четири минута.

86' - У игру је ушао и Лазар Самарџић, а Литванија је тек сад извела први корнер из кога се није десило ништа вредно помена.

79' - Истрчала је Литванију добро контру. Јанкаускас је опробао ударац са неких 20 метара. Ипак, није то представљало проблем за Вању који је лако зауставио тај покушај.

72' - Стојковић је направио прве промене на утакмици. Андрија Живковић и Александар Митровић су завршили меч, а уместо њих су ушли Стефан Митровић и Душан Влаховић.

67' - Сјајна акција наше селекције. Тадић је упослио Милинковић-Савића, овај додао за Илића који је шутирао из одличне позиције. То није урадио добро пошто је лопта отишла поред гола.

59' - Добро је Србија отворила други део меча. Ипак, и даље је на снази резултат из финиша првог дела меча.

49' - Замало да "орлови" и четврти пут затресу мрежу ривала. Добро је шутирао Немања Гудељ, но сјајно се бацио Гертмонас и сачувао свој гол.

46' - Почело је друго полувреме у главном граду Литваније!

Прво полувреме: Литванија - Србија 1:3

45+2' - Прво полувреме продужено је за три минута.

45' - Из ничега је Литванија смањила резултат. Заспали смо у одбрани, Черних је изашао сам испред Милинковић-Савића, проиграо је Паулаускаса који је успео да затресе мрежу "орлова".

43' - Хет-трик је постигао сјајни Митровић. После два гола главом сада је погодио мрежу противника ногом. Тадић је из прве послао лопту по земљи и нападач Ал Хилала је био прецизан.

39' - Први жути картон у нашој селекцији добио је Андрија Живковић и то због приговора. Сматрао је фудбалер ПАОК-а да је био фаулиран, другачије је размишљао судија Саша Штегеман и санкционисао је репрезентативца Србије због тога што је жустро приговарао.

31' - Дуплирала је Србија предност. Опет исти актери као и код првог гола. Најпре је Тадић упослио Младеновића који је видео усамљеног Митровића коме није било тешко да убаци лопту у гол ривала.

28' - Велика штета, врло лако је могло да буде 0:2. Гинеитис је лоше главом вратио лопту свом голману, но и он је баш као и Вања добро реаговао и отклонио опасност.

21' - Србија је повела у Каунасу. Младеновић је центрирао, а Митровић је све сјајно пратио у главом сместио лопту у мрежу Гертмонаса. Ово је шести гол нападача Ал Хилала на исто толико мечева против балтичке селекције.

19' - Могло је грешка Вељковића скупо да кошта Србију. Лоше је фудбалер Вердера главом вратио лопту Вањи Милинковић-Савићу, ипак овај је био присебан и успео је да стигне мало пре играча Литваније и избије лопту у аут.

17' - Прва права шанса на утакмици. Заврнуо је лопту Младеновић, Вељковић је био сам на пет метара, шутирао је главом али није био прецизан пошто је лопта отишла поред гола.

13' - Држи Србија лопту у ногама, но ривал је добро постављен па још увек није виђена ниједна права прилика у Каунасу.

7' - Први корнер на утакмици извели су "орлови", али је лопта после центаршута Тадића завршила у рукама Гертмонаса.

1' - Почела је утакмица која је много важна за "орлове". Пре почетка сусрета одржан је минут ћутања због жртава земљотреса који је погодио Мароко.

20.14 - ЦРНА ГОРА ПРЕТЕКЛА СРБИЈУ: Јоветић у невероватној завршници срушио Бугарску (ВИДЕО)

Уочи меча:

"Орлови" ће у главном граду ове балтичке земље покушати да се врате на победнички колосек након ремија са Бугарском (1:1) и пораза од Мађарске (1:2).

Први меч ових ривала који је одигран у Београду добили су изабраници Драгана Стојковића Пиксија са 2:0, а стрелци су били Душан Тадић и Душан Влаховић.

Ово ће бити јубиларни десети између ове две репрезентације. Србија је до сада тријумфовала осам пута, док је само једном поражена, уз гол разлику 23:5. Први пут су одмерили снаге 2002. године у Смедереву.

Подсетимо, "орлови" су тренутно други на табели са седам бодова, док је Литванија на четвртој позицији са два.

Састави:

Литванија (4-2-3-1): Гертмонас - Ласицкас, Лекиатас, Гирдваинис, Бенета - Вербицкас, Гинеитис - Сливка, Голубицкас, Черних - Паулаускас.

Србија (3-4-2-1): В. Милинковић-Савић - Миленковић, Вељковић, Бабић - Живковић, Гудељ, Илић, Младеновић - Тадић, С. Милинковић-Савић - Митровић.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Србије пред финале Мундобаскета изненадили кошаркаше испред хотела