ХРВАТСКА У ШОКУ: Шта је доживео Динамо! Србин му ставио со на ране какве се виђају једном у ко зна колико година (ВИДЕО)

31. 08. 2023. у 21:12

УБИСТВО навијача АЕК-а покренуло је неверован сплет несрећних околности за Динамо Загреб чији су хулигани и изазвали нереде који су довели до трагедије у Атини.

Прво су Загрепчани на невероватан начин остали без Лиге шампиона, а овог четвртка и без Лиге Европе.

Подсетимо, АЕК је у драми најпре славио усред хрватске престонице са 1:2, а онда је Динамо имао исти тај резултат у реваншу. Међутим, његов бивши играч Домагој Вида у десетом минуту судијске надокнаде времена постигао је гол који је шокирао Хрватску и, уместо у наставак борбе за Лигу шампиона, послао Загрепчане у бараж за Лигу Европе.

А ту се прошле седмице чинило да су "модри" завршили посао победивши Спарту из Прага са 3:1, али реванш је био какав нису могли ни да сањају.

Наиме, Хараслин у 2. минуту и Соренсен у 24. донели су 2:0 Чесима, који су од 67. минута имали у својим рукама и пролазак даље, јер је српски интернационалац Вељко Бирманчевић тада асиситрао Панаку са 3:0.

Динамо се понадао да ће некако изборити пролаз после заиста прелепих соло-потеза Батурине у 71. минуту...

... али је у самом финишу другог полувремена, у 87. минуту, додавање Песека Виктор Олатунђи претворио у гол за 4:1 и славље Спарте која је тим поготком и прошла у Лигу Европе.

После овог новог шока у завршници реванша, Динамо наставља своју европску причу у трећем по снази такмичењу, Лиги конференција, иако су га пре само 12 дана минути делили од наставка похода ка Лиги шампиона.

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈА ЗА ТВ ШПИЦЕ: Овако је Квинси Мениг постигао сјајан гол на мечу Војводина - Партизан