ЛИГА ШАМПИОНА РАСПАМЕТИЛА НАВИЈАЧЕ ШИРОМ СВЕТА: Реал и Манчестер сити приредили спектакл у Мадриду

А. И.

09. 05. 2023. у 22:51 >> 20:19

ФУДБАЛЕРИ Реала су у Мадриду ремизирали са Манчестер ситијем 1:1 (1:0) у првом мечу полуфинала Лиге шампиона. Други меч на програму је на Етихаду 17. маја. Гол за Реал постигао је Винисијус Жуниор у 36. минуту, а коначан резултат је поставио Кевин де Брујне у 68.

Танјуг/АП

Гостујући састав је на почетку меча контролисао игру, имали су лопту у свом поседу, чак и неколико добрих шанси.

Кевин де Брујне је у деветом мминуту припретио, Тибо Куртоа је ухватио његов покушај без много проблема.

Наставили су гости са иницијативом, те је у 14. минуту Родри снажно шутирао са велике удаљености, а Белгијанац је сада био на тешком испиту, али је преусмерио лопту у корнер.

Велика шанса за домаћина одиграла се у 25. минуту. Нападао је Винисијус по левој страни, отворио му се простор, проиграо је Карима Бензему, а пред усамљеног француза уклизао је Рубен Дијаш, који је отклонио опасност.

Само 11 минута касније прелепа акција Реала. Лука Модрић и Едуардо Камавинга су кобиновали, други је проиграо Винисијуса на ивици шеснаестерца, а Бразилац је снажно распалио по лопти. Није успео сународник Едерсон да укроти лопту, те је завршила у мрежи.

Знатно је ангажованији био Реал у наставку меча, имали иницијативу. Ипак, пробио је у 68. минуту Сити бедем Мадирђана и дошао до поравнања резултата.

Танјуг/АП

Лепу акцију коју је по левој страни почео Родри крунисао је Кевин де Брујне голом. Шутирао је Белгијанац са пристојне удаљености, а Куртоа је могао само да уприличи гол одличном парадом.

Није одступао Реал од иницијативе, обећавајући напад имали су у 78. минуту домаћи. Тони Крос је послао сјајну лопту ка Бенземи, а Француз распалио главом по лопти. Ипак, одличне рефлексе показао је Едерсон.

Танјуг/АП

Аурелијен Чунамени је опробао ударац у 90. минуту, снажно је шутирао са преко 20 метара, а поново се истакао голман Ситија.

До краја меча мреже су мировале, реванш се игра на Етихаду за осам дана.

РЕАЛ МАДРИД - МАНЧЕСТЕР СИТИ 1:1 (1:0)

(Винисијус 36' - Де Брујне 68')

90' Бензема одлично проиграва Чуаменија, који са преко 20 метара снажно шутира, Едерсон одличан.

87' Напада Реал, покушава да откључа браву Ситијевог гола, али се одлично енглески састав брани.

Танјуг/АП

78' Тони Крос је проиграо Бензему, Француз главом тукао по лопти, брани Едерсон.

68' ГОЛ! Какав погодак Кевина де Брујнеа! Камавинга је кансио на блок Белгијанцу, добио је прилику за шут, искористио ју је. Куртоа је покушао парадом, али безуспешно. На зачетку акције нашао се Родри, који је проследио до Гундогана, а он је пропустио лопту до стрелца гола.

60' Крос је корнер послао на 40 метара од гола, а Валверде је распалио по лопти, додуше далеко изнад гола.

59' Грилиш је закачио лопту након покушаја Родрига. Корнер за домаћина.

57' Винисијус је имао одличну прилику. Имао је доста простора, али је траљаво шутирао, прошла је лопта крај гола.

Танјуг/АП

46' Почело је друго полувреме у Мадриду

45' Крај првог полувремена.

36' ГОЛ! Какав погодак Реала! Модрић је додао до Камавинге, потом је лопту добио Винисијус Жуниор који са 17 метара прецизно матира Едерсона!

24' Сада одлична шанса за Реал, Винисијус је послао лопту до Бенземе, а Рубен Дијаш у пресудном тренутку уклизао је и зауставио лопу која је хитала ка усамљеном Французу

17' Имао је прилику и Ерлинг Халанд, тукао је главом, али је то био лак плен за Куртоу.

14' Родри је снажно распалио из велике удаљености, на тешком испиту био је Куртоа - корнер.

Танјуг/АП

8' Први шут у оквир гола упутио је Сити, Кевин де  Брујне, само корнер.

4' Миран почетак меча, за сада иницијативу имају играчи из Манчестера.

1' Почела је утакмица нападом гостујућег састава.

УОЧИ МЕЧА

РЕАЛ МАДРИД - МАНЧЕСТЕР СИТИ

Стадион: Сантјаго Бернабеу. Судија: Артур Соареш Диаш (Португалија)

РЕАЛ МАДРИД (4-3-3): Куртоа - Карвахал, Ридигер, Алаба, Камавинга - Валверде, Крос, Модрић - Родриго, Винисијус, Бензема

МАНЧЕСТЕР СИТИ (4-1-4-1): Едерсон - Вокер, Стонс, Дијаш, Аканџи - Родри - Гундоган, Де Брујне, Бернардо Силва, Грилиш - Халанд

Реал је актуелни шампион Европе, а пре три дана освојио је Куп Краља пошто је савладао Осасуну 2:1. Мадридски клуб се налази на трећем месту на табели Ла Лиге са 68 бодова.

Манчестер сити се налази у одличној форми, а тренутно је на првом месту на табели Премијер лиге са 82 бода.

Реал и Манчестер сити играли су прошле сезоне у полуфиналу Лиге шампиона. Енглески клуб је у првом полуфиналу у Мадриду победио 4:3, а онда је Реал у Манчестеру после продужетака славио са 3:1 и изборио пласман у финале где је касније надиграо Ливерпул 1:0.

Шеф стручног штаба Реала Карло Анћелоти је четири пута у тренерској каријери освајао трофеј Лиге шампиона, а менаџер Манчестер ситија Пеп Гвардила два пута.

Реванш између Реала и Манчестер ситија биће одигран за осам дана у Енглеској.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“