АРСЕНАЛОВ ПОТОП: Све је кренуло савршено, а онда је Сака израстао у трагичара

16. 04. 2023. у 17:06 >> 17:12

ФУДБАЛЕРИ Вест Хема одолели су Арсеналу и "исчупали" важан бод против актуелног лидера Премијер лиге (2:2)

Марнчестер сити је савладао Лестер резултатом 3:1 и притсак у борби за титулу пребацили су на Арсенал. Чета Микела Артете одлично је почео меч, али су на крају "чекићари" успели да се спасе пораза.

Није Арсеналу помогла ни чињеница да је водио већ од седмог минута, када је Габријел Жесус постигао гол. Одлично га је проиграо Бен Вајт, а Бразилцу није било тешко да затресе мрежу.

Није то било све. Три минута касније Марин Одегард искористио је додавање Мартинелија. Норвежанин је потом са лакоћом савладао Лукаша Фабијанског.

Кола су кренула незадрживо низбрдо када је у 33. минуту Габријел направио пенал. Бенрама је извео најстрожу казну.

Могао је изједначење домаћину у смирај првог полувремена да донесе Курт Зума, али је Француз промашио из врло добре позиције. Умало да чекићари због тога буду кажњени на старту наставка.

Јамајчанин Антонио је у 52. минуту играо руком у свом шеснаестерцу, скривио је пенал, али је Букајо Сака са беле тачке успео да промаши гол. То је дало крила Вест Хему, који је само три минута касније изједначио, преко Бовена.

Најбољу прилику чекићари су пропустили у 82. минуту, кад је са три метра Антонио главом циљао и погодио горњи део пречке.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“