ТАДИЋ СЕ "ИСПРСИО", А ОНДА ЈЕ НАСТАО ХАОС: Хитно реаговао и председник ФИФА, Ђани Инфантино!

06. 04. 2023. у 17:28

Председник Међународне фудбалске федерације (Фифа) Ђани Инфантино осудио је данас инциденте навијача на мечу полуфинала Купа Холандије између Фејенорда и Ајаса.

ТАДИЋ СЕ ИСПРСИО, А ОНДА ЈЕ НАСТАО ХАОС: Хитно реаговао и председник ФИФА, Ђани Инфантино!

Утакмица између Фејенорда и Ајакса прекинута је синоћ у 63. минуту на пола сата, пошто су навијачи клуба из Ротердама упаљачем погодили у главу фудбалера гостију Дејвија Класена.

Инцидент у овом мечу, у коме је капитен репрезентације Србије Душан Тадић постигао гол за 0:1, догодио се када је управо вођа "орлова" ушао у једну конфликтну ситуацију.

Турски интернационалац, Оркун Кокчу, није могао да дође до лопте услед постављања српског аса, а док се развијала акција "копљаника", Турчин се унео у лице Србину, овај му није остао дужан, па се створила велика гужва. Током ње, неко је из публике чврстим предметом раскрарио главу Класену (ВИДЕО), после чега је велики дерби Холандије прекинут на 30-ак минута.

Тим поводом реаговао је и председник ФИФА:

"Оваквим догађајима апсолутно нема места у фудбалу, било на терену или ван њега", написао је Инфантино на свом Инстаграм налогу.

"Догађаји попут оног са Класеном током полуфинала Купа Холандије немају места у нашем спорту и у нашем друштву. Током фудбалске утакмице сви играчи морају да буду сигурни да могу безбедно да одиграју дуел. Позивам надлежне да осигурају да се сви мечеви безбедно одиграју", додао је Инфантино.

Класен, који је постигао други гол за свој тим, покушао је да настави утакмицу, али је неколико минута касније напустио терен.

На крају, иако је гостујући тим остао у судијској надокнади времена без Кента Тејлора и то услед другог жутог картона (добили су их после поменутог инцидента и Тадић и Кокчу), Ајакс је успео да сачува стечену предност и прође у завршну борбу за трофеј Купа Холандије у фудбалу. И то два сата и 40 минута након првог судијског звиждука у Ротердаму...

Претходно је финалиста постао и Ајаксов (још већи) ривал ПСВ, који је са 1:2 савладао Спакенбург.

Првенство Холандије у фудбалу - табела

Бонус видео: Навијачи Олимпијакоса и Звезде заједно скандирали "Косово је Србија"

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00