МЕЧ КОЈИ ЈЕ "ПОБЕГАО" ИЗ ЛИГЕ ПЕТИЦЕ: Звезда победила Спартак, и то како! (ВИДЕО)

А. И.

05. 04. 2023. у 20:38 >> 19:57

Какав фудбал, страшан фудбал. Одличну утакмицу одиграли су Спартак и Црвена звезда. На крају славио је састав Милоша Милојевића 4:1 (2:1), а навијачи на градском стадиону у Суботици имали су шта да виде.

МЕЧ КОЈИ ЈЕ ПОБЕГАО ИЗ ЛИГЕ ПЕТИЦЕ: Звезда победила Спартак, и то како! (ВИДЕО)

Динамичан, такмичарски фудбал одиграли су Спартак и Звезда, узбудљиво је било у првом полувремену, посебно у првом делу, када су "пали" голови. Александар Катаи данас је успео да постигне свој 100. гол у дресу Звезде, а у другом полувремену и 101.

Иницијативу су имали гости од старта. Већ након седам минута и вођство на семафору. Играо се седми минут.

Осман Букари побегао је штоперском пару "голубова", похитао ка шеснаестерцу, Мишо Дубљанић се одлучио на излазак са линије, а везиста Звезде успео је да га обиђе и шутне у празну мрежу.

Нису се поштено ни зарадовали навијачи београдског тима, а Нобору Шимура је након корнера био највиши у скоку, надскочио је Милана Родића, те савладао његовог имењака Борјана.

Играо се 23. минут Александар Драговић је био одличан у петерцу ривала, погодио је лопту главом, а она је завршила на пречки. Одбила се у гужви, где је Шимура оборио Страхињу Ераковића - пенал за Звезду.

Александар Катаи изашао је један на један са Дубљевићем, погодио је Катаи гол, морао је поново да изведе најстрожу казну. Био је прецизан и из другог покушаја. До краја полувремена изостала су већа узбуђења - 1:2 након 45. минута.

Није Спартак дуго чекао на прилику у другом полувремену Едмунд Адо је опробао ударац, а одлично је отклонио опасност Милан Борјан. Незгодно је било у 51. минуту. Андреј Тодоровски је прецизно извео прекид, Канађанин је морао да се помучи да заустави лопту.

Tekst potpisa

У 55. минуту виђен је можда и један од најлепших голова кола. Примио је Кингс Кангва лопту на тридесетак метара од гола, распалио по њој, а она је завршила под пречку немоћног Дубљевића.

Врхунски је Александар Катаи у 82. минуту извео прекид искоса са двадесетак метара. Савладао је голмана "голубова", лопта је потом погодила леву, након тога и десну саттиву и завршила у мрежи за 4:1.

СПАРТАК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (друго полувреме у току) 1:4

(Букари 7', Катаи 23' 82', Кангва 55' - Шимура 8')

КРАЈ МЕЧА!

90' Три минута продужен је меч.

82' ГОЛ! Александар Катаи је након 100. гола, постигао и 101. Извео је врхунски прекид. Погодила је лопта обе стативе, на крају завршила у мрежи.

77' Иванић је успео да се намести на шут искоса, погодила је лопта неког на путу ка голу домаћих - корнер.

70' Кангва одлично покушава да пронађе Марка Ракоњца, нападач црвено-белих главом покушава да затресе мрежу, није успео, играо се 70. минут.

56' Три на један имали су гости контру. Завршила се ударцем Букарија, али у спољну мрежу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ГОЛЧИНА ЗА ТВ ШПИЦЕ: Звездин трећи погодак против Спартака је за памћење! (ВИДЕО)

55' ГОЛ! Какав гол Кингса Кангве. Наместио се на шут, са велике удаљености, голман домаћина ни близу није био да заустави лопту која је отишла под пречку.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПСИХОЛОШКИ РАТ, ПА МОМЕНАТ ЗА ИСТОРИЈУ: Овакав пенал, као што је био на мечу Спартак - Црвена звезда, не виђа се често (ВИДЕО)

47' - Одличан покушај Едмунда Ада, снажно је шутирао, брани Црвена звезда.

Александар Катаи - 100 голова "Магика" за Звезду

Гол из пенала у Суботици био је јубиларни, стоти, који је "Катаи Магико" дао за Звезду. А до учинка од 100 погодака на такмичарским утакмицама стигао је на 189 такмичарских настпа у црвено-белом дресу. Први гол у Звезди постигао је 29. новембра 2014. године у тријумфу над ОФК Београдом (2:1), а у оба мандата "терорисао" је противничке голмане и показао због чега је миљеник црвено-беле публике. Катаи се, рачунајући такмичарске мечеве, тренутно налази на деветом месту вечних стрелаца, а први испред њега је - Рајко Митић (109).

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Завршено је прво полувреме, без продужетка.

35' Виго је оборио играча Спартака близу шеснаестерца. Срећковић је погодио зид пред голом Борјана.

31' Лопта у последњих десет минута у ногама црвено-белог тима. За сада без конкретнијих шанси за гол.

23' ГОЛ! Погодио је Катаи, поново је морао да изведе ударац. Први пут га Дубљанић није прочитао,. други јесте, али је момак из Србобрана био сигуран.

20' Динамичан фудбал гледамо у Суботици. Погодио је Драговић сада пречку гостију. Након тога уследио је једанаестерац. Данило Николић показао је на казнени ударац. Шимура је био у дуелу са Ераковићем, ВАР је потврдио - пенал.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ШТА ОВО БИ? Најпре "бег", а онда жабица која је шокирала шампиона - Голеада на старту, Црвена звезда ово није очекивала у Суботици (ВИДЕО)

9' ГОЛ! Шимура је скочио испред Родића, затресао мрежу Милана Борјана... И то само неколико тренутака након што су гости повели!

7' ГОЛ! Штопери спартака нису могли да стигну Османа Букарија, а голман гостију Мишо Дубљанић лоше је проценио ситуацију, истрчао, играч гостију га је заобишао и поентирао.

4' Нису се разумели Пруцев и Родић, те је пропала обећавајућа акција гостију.

2' Добра шанса за Мијаиловића. Шутирао је фудбалер Звезде из велике удаљености, брани Дубљанић.

1' Меч у суботици је почео. Терен је у одличном стању, уз одличну посету навијача оба тима.

САСТАВИ

18.34 - У истоветној, 4-2-3-1 формацији, игра и домаћин, а стартну поставу Суботичана чине: Дубљанић, Дуђерски, Остојић, Богићевић, Шимура, Тошести, Адо, Виторовић, Тодоровски, Срећковић, Хрстић

18.24 - Ево и састава црвено-белих: Борјан, Виго, Ераковић, Драговић, Родић, Мијаиловић, Кангва, Катаи, Букари, Пруцев, Ракоњац

УОЧИ МЕЧА

Фудбалери Црвене звезде су на путу да освоје нову титулу у Суперлиги Србије, где играју против Спартака из Суботице, екипе коју су савладали са убедљивих 3:0 у првом делу сезоне.

Црвена звезда ове сезоне не зна за пораз у Суперлиги Србије, на досадашњих 28 утакмица, забележили су 24 победе и четири ремија, чиме се и убедљиво налазе на првом месту на табели. Овог пролећа, Звезда је одиграла девет утакмица и ремизирала је само два пута, док је убележила и седам победа.

У сјајној форми одлазе у Суботицу, где их чека ривал из доњег дела табеле и то из оног најопаснијег дела, при самом дну. Спартак се тренутно налази на 13. месту са само 25 бодова, пет више од Радника који се налази на 15. месту које води у Прву лигу Србије.

Суботичани су и сигурни учесник плејаута Суперлиге, а овог пролећа су забележили само једну победу.

БОНУС ВИДЕО: "ОРЛОВИ" КРЕНУЛИ У МИСИЈУ НА ЕП 2024: Пикси повео Србију ка Немачкој