ПАРТИЗАН ЈЕ УСПЕО! Крај црне серије црно-белих (ВИДЕО)

А. И.

05. 04. 2023. у 18:24 >> 17:18

ФУДБАЛЕРИ Партизана у Хумској су у оквиру 29. кола "Моцарт бет" Суперлиге Србије дочекали екипу Вождовца. Славили су пулени Игора Дуљаја (1:0), а радује навијаче и добра игра "парног ваљка" и прекид од два првенствена пораза у низу

Меч је дан пре почетка био под знаком питања због лоших временских услова у Београду. Ипак, организатори су учинили све што је било у њиховој моћи да створе одличне услове за игру. То је капитализовао домаћин већ у петом минуту.

Одлично је дефанзивно реаговао Бибрас Натхо, одузео је противнику лопту. Потом проиграо нападача црно-белих којем није било тешко да матира Андрију Катића.

Невероватну прилику да већ у 10. минуту реши дилеме око победника имао је Квинси Мениг. Усамљен је био холанђанин, проиграо га је Немања Јовић, али фортуна је била наклоњена гостујућем саставу. Везиста је лоше захватио лопту и пребацио гол ривала.

Прву шансу гости су имали у 17. минуту дуела. Након грешке Александра Филиповића лопту је узео Милош Пантовић, снажно је шутирао, али је Синиша Саничанин у пресудном моменту ушао у блок. Наставио је потом Партизан са офанзивом.

Још једном је актер акције био Мениг, холански интернационалац је добро проиграо Немању Јовића у 22. минуту, Квинси је имао доста простора по левој страни, био је фаулиран, али је пре тога лопта стигла до младог нападача, који је распалио по лопти, преко гола.

Минут раније, Јовић је још једном имао добру шансу да угрози госте, одбранио је Пантовић. Након корнера Саничанин је атрактивно шутирао са петерца, погодивши спољни део мреже. До краја првог периода игре знатно је опао ритам игре, те се резултатом 1:0 отишло на паузу.

Обећавајуће је стартовао Партизан друго полувреме. Већ након два минута одлична прилика за Бибраса Натха, који је шутирао, а Катић одбранио. Потом је на одбитак натрчао Мениг, шутирао је преко гола.

Гомилао је Партизан притисак пред голом гостију. У 62. минуту је Јовић  опробао ударац, није на најбољи начин захватио лопту, само гол-аут за госте. Минут касније Мениг је одлучио да акцију пред голом ривала заврши сам, можда је имао и бољу солуцију, на другој страни био је усамљен Рикардо Гомеш. Целу акцију улепшао је сјајном парадом Катић.

У 74. минуту прво је Вујачић тукао из одбитка, погодио је блок. само корнер. Неколико тренутака каснијеМениг је имао нову одличну прилику. Главом је распалио по лопти, Катић је још једном био  сигуран.

Шест минута касније имао је Партизан прилику да реши све дилеме на мечу. Мениг се премишљао шта да ради у срцу шеснаестерца ривала, на крају је проиграо усамљеног Гомеша по десној страни, а он је снажно и прецизно шутирао, само статива.

Катић брани као хоботница. После сјајног центаршута Квинсија Менига у 81. минуту нападач црно-белих је одлично шутирао, уследила је нова маестрална одбрана голмана Вождовца.

Андрија Катић се још једном сјајно истакао, у 86. минуту тукао је и Баждар главом, а он сјајно укротио његов покушај. На крају, након два везана пораза у првенству, црно-бели су уписали победу.

ПАРТИЗАН - ВОЖДОВАЦ  1:0

(5' Гомеш)

КРАЈ МЕЧА

90'+2' Одлично је Јовић избегао офсајд замку, изашао сам пред Катића, шутирао, али је голман гостију одлично затворио угао.

90' Три минута надокнаде у мечу.

85' Каква рола Андрије Катића, одбранио је све што су му у другом полувремену послали играчи Партизана. Баждар је сада пробао главом, а он још једном одлично реаговао.

81' Катић брани као хоботница. После сјајног центаршута Квинсија Менига у 81. минуту нападач црно-белих је одлично шутирао, нова маестрална одбрана голмана Вождовца

80' Нова велика прилика за црно-беле. Мениг је проиграо Гомеша, који је погодио стативу, само корнер.

73' Велика шанса за Партизан. Квинси Мениг је тукао главом са петерца након центаршута Филиповића. Поново Катић сигуран.

70' Вујачић је шутирао након одбитка после корнера. Само нови ударац из угла за црно-беле.

69' Бибраса Натха заменио је Самед Баждар.

64' велика прилика за домаће. Мениг је одлучио да акцију пред голом ривала заврши сам, можда је имао и бољу солуцију, на другој страни био је усамљен Рикардо Гомеш. Целу акцију улепшао је сјајном парадом Катић.

62' Јовић је опробао ударац сада, није на најбољи начин захватио лопту, само гол-аут за госте.

59' Јовић је пробао да проигра неког од саиграча у петерцу, лопта је прескочила све, на другој страни Мениг ју је додао Натху, ког је Мијаиловић покупио заједно са лоптом, те добио жути картон.

52' Теодоровић је снажно шутирао и погодио стативу гола Партизана, међутим, пре његовог ударца из окрета, који је погодио стативу, нашао се у офсајду.

47' Офанзивно од старта другог полувремена. Натхо је шутирао, одбила се лопта до менига након одбране гостујућег чувара мреже, а Холанђанин поново преко гола шутира.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Минут је продужено прво полувреме. Корнер имају црно-бели. Погодио је Пантић право у руке Катића.

39' Спао је доста ритам игре у завршници првог полувремена. Подсетимо, Партизан је на отварању меча био знатно бољи, а како је време одмицало губио је агресивност.

29' Партизан до сада има пет шутева у гол ривала, уз посед лопте 58%.

27' Пао је Пантовић између Филиповића и Вујовића, показује Павле Томић да се игра настави.

22' Нова велика шанса за црно-беле. Превише простора имао је Мениг, додао је до Немање Јовића, судија показује предност, а млади нападач шутирао је преко гола.

19' У јаком ритму игра се тренутно. Одмах након прве претње гостију две одличне прилике за Партизан. Шутирао је Јовић, брани голман Вождовца, потом из корнера Саничанин је погодио спољну мрежу.

17' Први пут припретио је Вождовац након грешке Филиповића. Шутирао је Пантовић из даљине, а одлично се поставио Саничанин који је блокирао његов ударац...

13' Вождовац за сада без прилике да развије своју игру. Игра се превасходно на половини "змајева". Немања Стевановић без посла током досадашњег тока меча.

10' Ау, какав промашај Квинсија Менига. Јовић је проиграо Холанђанина на петерцу, а он није искористио грешку Андрије Катића, послао је лопту далеко изнад гола.

8' Одличан старт црно-белих. Рикардо је умало дошао до лопте коју му је проследио Данило Пантић, ипак ништа од гола, лопта у рукама Катића.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МАТ НА САМОМ СТАРТУ: Овако је Партизан повео против Вождовца (ВИДЕО)

5' ГОЛ! Рикардо Гомеш је стрелац, трећи пут против Вождовца ове сезоне. Одлично га је проиграо Натхо који је пре тога одлично дефанзивно реаговао.

2' Сабласно празне трибине стадиона у Хумској. Тек неколико стотина навијача на трибинама

1' Почела је утакмица у Хумској

САСТАВИ

Партизан: Стевановић - Урошевић, Саничанин, Вујачић, Филиповић - Фејса, Натхо, Пантић, Јовић, Мениг - Рикардо.

Вождовац: Катић, Дамјановић, Јочић, Лазаревић, Матић, Мијаиловић, Нешковић, Пантовић, Теодоровић, Ђорђевић, Ђуричић.

УОЧИ МЕЧА

Партизан има доста проблема у домаћем првенству, где су у претходних шест утакмица забележили само једну победу, два пута су ремизирали, а чак три пута су претрпели пораз, од чега је један дошао и у вечитом дербију.

Све је то проузроковало и то да Партизан падне са другог места на табели које води у Лигу шампиона и препусти га ТСЦ-у, црно-беле је престигао и Чукарички, те се сада налазе на четвртој позицији., док им са пете позиције прети и Војводина.

Што се "Змајева" тиче, они се тренутно налазе на 7. позицији и мање-више су сигурни учесник плејофа Суперлиге, те немају бригу о евентуалном испадању из овог ранга.

БОНУС ВИДЕО: "ОРЛОВИ" КРЕНУЛИ У МИСИЈУ НА ЕП 2024: Пикси повео Србију ка Немачкој

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45

УГРОЗИЛИ НОВАКУ ЖИВОТ?! Скандал у Риму, ово је Ђоковић доживео после ударца флашом у главу!

Новак Ђоковић је шокантно елиминисан са римског мастерса, и то непуних 48 сати након што је погођен металном флашом у главу. Оно што се десило после његовог пораза - прилично је узнемирило истинске љубитеље спорта.

12. 05. 2024. у 21:51