ФРАНЦУЗИ НЕ МИРИШУ ЛАЛЕ: Триколори убедљиви против Холандије

24. 03. 2023. у 22:48

ФРАНЦУСКА је у дербију првог кола квалификација за Еуро 2024 савладала Холандију резултатом 4:0.

Tanjug/AP

Француска је мотивисано отворила меч. Након 21 минута игре имали су триколори предност 3:0.

Да се црно пише гостима на стадиону Француска јасно је било већ у другом минуту. Ембапе је сјајно са крила упослио Гризмана, који је ухватио Силесена на кривој нози и изузетно прецизним ударцем донео вођство.

Само шест минута касније било је 2:0. После једног убачаја смушено је реаговао Нејтан Аке, а последњи је лоптом играо Упамекано и дуплирао вођство.

Мало се више чекало на трећи гол, али он је уследио у 21. минуту. Чуамени је лепом лоптом пробио линију одбране гостију. Муани је паметно пропустио, а Мбапе рутински реализовао ситуацију један на један.

У другом полувремену Французи су, бар када су голови у питању, подигли ручну. Ипак, Килијан Мбапе се други пут уписао у стрелце у 88. минуту и тако запечатио прилично непријатну епизоду изабраника Роналда Кумана. „Шлаг на торту“ Холанђана био је промашен пенал Мемфиса Депаја у надокнади утакмице.

Убедљив резултат забележен је на Гибралтару. Гостујућа Грчка славила је 3:0, а стрелци су били Масурас, Сиопис и Бакасетас.

БОНУС ВИДЕО:  БОГИЊА СТИГЛА У АРГЕНТИНУ: Месија и екипу дочекало на десетине хиљада одушевљених сународника