ЛЕО МЕСИ У НЕСТВАРНОЈ КАРИЈЕРИ НА 1017 УТАКМИЦА ПОСТИГАО 800 ГОЛОВА: Чак 56 хет-трикова и 62 слободњака

З. Ћоровић

24. 03. 2023. у 21:45

ЊИХОВОЈ срећи нема краја. Раздрагани Аргентинци су направили још једну незаборавну фешту са својим првацима света. У центру пажње је био "његово величанство" Лео Меси, кога су после Дијега Марадоне земљаци претворили у ново фудбалско божанство.

ЛЕО МЕСИ У НЕСТВАРНОЈ КАРИЈЕРИ НА 1017 УТАКМИЦА ПОСТИГАО 800 ГОЛОВА: Чак 56 хет-трикова и  62  слободњака

Фото АП

"Гаучоси" су у Буенос Ајресу савладали селекцију Панаме са 2:0, у пријатељској утакмици која је уједно била и прослава освајања титуле светског првака на Мундијалу у Катару. Пред 83.000 навијача на "Монументалу", прво је у 78. минуту Тијаго Алмада погодио мрежу Панаме. Десетак минута Меси је из слободњака постигао свој 800. гол у каријери, 99. у националном дресу.

ОД 800 погодака на 1017 утакмица у нестварној каријери, Лео Меси је дао највише као играч Барселоне - 672. За репрезентацију Аргентине фали му још један до стотке (99), док је у дресу Пари Сен Жермена постигао 29 погодака. Остварио је 56 хет-трикова, убацио је 62 слободњака, искористио 108 пенала. Уз све то, уписао је чак 352 асистенције.

БОНУС ВИДЕО: "ОРЛОВИ" КРЕНУЛИ У МИСИЈУ НА ЕП 2024: Пикси повео Србију ка Немачкој