ИСТОРИЈСКА БЛАМАЖА! Ливерпул уништио Манчестер јунајтед, мало фалило и за 10:0! Салах и Гакпо распршили шампионске снове највећег ривала

05. 03. 2023. у 19:18

ФУДБАЛЕРИ Ливерпула просто су прегазили данас великог ривала, Манчестер јунајтед, а коначних 7:0, чак ни не осликавају то колико је само данас тим са "Енфилда" био доминантнији.

Већ од првих минута могло се назрети оно што је уследило. Клопова чета потпуно је држала конце игре у својим ногама, стварала шансе, а награда за добру игру дошла је у финишу првог полувремена.

Тада је Коди Гакпо у трку примио лопту, предриблао чувара и феноменално финиширао акцију на асистенцију Ендија Робертсона.

Ливерпул је наставио да меље ривала и у наставку, а на 2:0 повисио је често оспоравани Дарвин Нуњез.

Тен Хагови играчи, који су већ били инфериорни у свим сегментима игре потпуно су пали након тог гола, а кренула је канонада Ливерпула.

Само три минута након тог 47. у ком је Уругвајац тресао мрежу, други гол постиже Коди Гакпо на асистенцију Моа Салаха.

Египћанин потом постиже и гол у 66. минуту за потпуни делиријум на "Енфилду" и најављује историјску бламажу љутог ривала.

У 75. минту већ је пукла "петарда", а Дарвин Нуњез се по други пут уписује на семафор. Три минута касније у великом острвском дербију дебитовао је Стефан Бајчетић, који је ушао у игру уместо искусног Џордана Хендерсона, а осам минута касније нови гол.

Стрелац поново Мохамед Салах, и то прилично спретно (ВИДЕО), а Египћанин је због скидања дреса добио и жути картон, а у 88. минту Салах поново асистент, стрелац Роберто Фирмино (ВИДЕО) за потпуни потом Јунајтеда у "граду Битлса".

Ливерпул је овом победом дошао до пете позиције Премијер лиге са 42 бода, док Јунајтед након овог меча остаје на трећем месту, са великих 14 бодова мање од водећег Арсенала. Рекло би се да је велики ривал и потпуно распршио снове "црвених ђавола" о титули.

Табела Премијер лиге

Бонус видео: ВЕЛИКА ФРКА НА МАРАКАНИ: Ружне сцене обележиле крај 169. "вечитог дербија"