ФУДБАЛ УЗ ХОРОР СЦЕНЕ: Срби избегли повреде у дивљању навијача, а Душан Влаховић асистент - и то како никада више у животу неће бити (ВИДЕО)

23. 02. 2023. у 21:19

ДУШАН Влаховић је наставио са добрим партијама у дресу Јувентуса, иако му на европском гостовању, као ни његовим саиграчима, није уопште било свеједно у Нанту.

Након што је Душан Влаховић постигао гол у првом мечу против Нанта (ВИДЕО), а тај дуел осмине финала Лиге Европе окончан окончан резултаом 1:1, јер је реми изборио Бла који је био прецизан у контранападу контранапада (ВИДЕО), на ред је дошао реванш у Француској.

А тамо се домаћој публици ни најмање није свидело што је њен љубимац, 36-годишњи дефанзивац Никола Палоа искључен већ у 18. минуту.

Ем је Нант тада већ губио са 0:1 (Анхел ди Марија је у петом минуту дао први од своја три гола у реваншу, и то на нестваран начин (ВИДЕО)), ем је остао с играчем мање, па су француски навијачи почели да дивљају.

На моменте су чак и стаклене флаше убацивали на терен, једну од њих можете видети на горњој фотографији, када је Николо Фађоли изнео са игралишта, али, срећом, повређених фудбалера на овом мечу није било.

Филип Костић је играо од првог до 82. минута, а Душан Влаховић, који је у 64. добио шансу уместо Кина, помогао је да се постави коначан резултат.

Анхел ди Марија, који је на 0:2 повисио из пенала у 20. минуту, свој трећи гол је дао осам минута пре краја, али тада лопта није затресла мрежу. Наиме, један дефанзивац Нанта је, желећи да избаци лопту, њом погодио Влаховића, а онда је "бубамара" у луку стигла до Аргентинца који је упутио ударац. Лопта је тада прешла целим пречником гол-линију, али то нису приметили сви актери меча, па је у наредних неколико секунди Јувентус хтео да "стварно" да гол, али се Влаховић потом изнервирао јер му је, потпуно необјашњиво, саиграч Алекс Сандро - уклизао?! Међутим, док се Србин чудио шта се дешава, а његов клупски колега се извињавао, арбитри су указали да је - гол постигнут, те је Душан Влаховић уместо, као што је желео - да постане стрелац, постао нехотични асистент за хет-трик Ди Марије (ВИДЕО).