ДЕЈАН СТАНКОВИЋ У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Сампдорија опет изгубила, шта ће бити са Србином?

22. 01. 2023. у 15:37

САМПДОРИЈА је у све тежој ситуацији. Опстанак у Серији А за клуб са "Марасија" је све даље, посебно после новог пораза и то на свом терену од Удинезеа - 0:1.

Тежак посао је пред Дејаном Станковићем. Ово је бишем тренеру Црвене звезде био трећи везани првенствени пораз. Да ствар буде још гора, екипа није дала ниједан гол у тој лошој серији.

Сампдорија има само девет бодова, а исто толико јој бежи Салернитана која је прва изнад црте. Јасно је да су озбиљни задаци пред српским стручњаком. Наравно, ако му управа буде и даље пружала подршку, али ће у томе морати да му "помогну" и играчи.

Што се меча тиче, домаћин, ког Станковић и предводи, јесте имао боље прилике у првом полувремену. Две веома добре су пропустили Маноло Габијадини и Филип Ђуричић.

И у наставку сусрета је Сампдорија прва припретила, али до промене резултата није дошло. Када је деловало да ће се утакмица завршити најнепопуларнијим резултатом, на сцену је ступио Кингсли Ехизибуе и у 88. минуту донео предност Удинезеу. Испоставило се и - довољну за тријумф.

Екипу Дејана Станковића у наредном колу чека тежак посао - гостовање Аталанти и велико је питање да ли је "богиња провинције" тим против кога се може тражити излазак из кризе.

БОНУС ВИДЕО: ИН МЕМОРИАМ: Одлазак Пелеа „краља“ фудбала