ПАРТИЗАН СЕ РЕВАНШИРАО! Резервиста црно-белих израстао у јунака (ВИДЕО)

13. 11. 2022. у 14:47 >> 17:32

ФУДБАЛЕРИ Партизана победом над Новим Пазаром (1:0) су окончали јесењи део првенства Србије и са 10 бодова заостатка за лидером Црвеном звездом дочекују наставак Суперлиге Србије.

Црно-бели су успели да се реванширају данашњем ривалу за пораз у првом мечу ових ривала када је у граду на реци Јошаници било 1:0 за тим који сада са клупе предводио бивши играч Партизана Дамир Чакар.

Заслужено су изабраници Гордана Петрића уписали нова три бода, иако до њих нису стигли лако. Није било много изгледних прилика, домћин имао две у првом полувремену преко Фејсе и Менига, док су гости претили, али без неке велике опасности.

Ипак, једну добру шансу у гол је претворио резервиста Немања Јовић. Њему се одбила лопта у ноге, потом се сјајно ослободио чувара, шутирао и ухватио на кривој нози голмана гостију Филипа Кљајића који није могао ништа да уради у тој ситуацији.

До краја утакмице није било много узбуђења, па је резултат остао непромењен од тог 72. минута. Црно-бели су на тај начин победом отишли на паузу.

Партизан је овај део сезоне у Суперлиги Србије окончао са 43 бода и на другој позицији, док је Нови Пазар шести и освојио је 31 бод.

Партизан - Нови Пазар 1:0 (0:0)

Стадион: "Партизана". Гледалаца: око 1.500. Судија: Дејан Трифковић. Стрелац: Јовић у 72. минуту.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Лутовац, Марковић, Вујачић, Урошевић – Фејса, Натхо – Дијабате, Баждар (од 57. Јовић), Мениг (од 57. Павловић) – Рикардо (од 64. Пантић).

НОВИ ПАЗАР (4-2-3-1): Кљајић – Пешукић, Рубежић, Јоксимовић, Јовић – Момчиловић (од 74. Станојловић), Лончар – Мијић (од 82. Куртановић), Никчевић (од 73. Исламовић), Гаврић (од 82. Парађина) – Мајдевац.

Друго полувреме: Партизан - Нови Пазар 1:0

90+1' - Трећи пут је Пантић покушао да матира Кљајића, али опет је голман гостију био на висини задатка.

81' - Била је добра позиција за Натха. Извео је Израелац слободан ударац са неких 17 метара, пребацио је живи зид, али и гол.

78' - Одличан напад домаћих и леп потез Пантића. Сјајно финтом се ослободио чувара, добро је шутирао, но Кљајић је одбио лопту у конрер. Имао је везиста црно-белих самог Јовића на левој страни и чини се да би много опасније било по гол ривала да је додао лопту.

ПАРТИЗАНОВ ХЕРОЈ СА KЛУПЕ: Овако је Немања Јовић пробио "бункер" Новог Пазара у Хумској (ВИДЕО)

72' - Коначно гол у Хумској. Немања Јовић је дошао до лопте, сјајно се ослободио чувара, шутирао и ухватио на кривој нози голмана гостију који није могао ништа да уради у тој ситуацији. Петрић је погодио са изменом.

68' - Сјајно се Дијабате ослободио чувара, додао до Пантића који је тукао из прве, али опет је Кљајић био добро постављен и зауставио је покушај бившег саиграча управо из Партизана.

64' - Проблем за домаће. Рикардо Гомеш је остао да лежи на трави и напустио је игру. Њега је заменио Данило Пантић. Срећа за црно-беле је та да је ово последњи меч пред зимску паузу, па ће најбољи стрелац екипе моћи да се одмори и спреми за наставак сезоне.

Рикардо Гомеш/ФОТО: М. Вукадиновић

60' - Само што је ушао у игру Павловић је запретио. Добро је тукао главом, али лопта је отишла поред гола, па мреже у Хумској и даље мирују.

57' - Незадовољан је Гордан Петрић игром својих изабраника, па је извшио двоструку измену. На терену су се нашли Андрија Павловић и Немања Јовић, а меч је завршен за Квинсија Менига и Самеда Баждара.

52' - Први жути картон добио је Самед Баждар који је оштро стартовао на Момчиловића коме се указује помоћ.

51' - Извео је Слободан Урошевић слободан ударац са неких 25 метара. Надали су се навијачи Партизана да би могао да понови мајсторију из дуела са ТСЦ-ом, ипак шут је био лош, пошто је лопта отишла високо преко гола.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској.

Прво полувреме: Партизан - Нови Пазар 0:0

Није било голова у првом полувремену, али узбуђења јесте. Најбоље прилике пропустили су Љубомир Фејса и Квинси Мениг. Гости су такође запретили пар пута, али не толико опасно као домаћи тим.

45+2' - Завршено је прво полувреме у Хумској.

45' - Осам корнера извео је тим Гордана Петрића и сваки пут се Нови Пазар одбранио. Судија Дејан Трофковић продужио је први део меча за два минута.

36' - Још један ударац Лончара. Овога пута је тукао из велике даљине и ставио је на муке Поповића, који се ипак није дао изненадити и одбио је лопту у корнер из кога се ништа вредно помена није десило.

34' - Нова добра прилика за госте. Лончар је шутира са 15 метара, реаговала је одбрана Партизана. Од свега је Нови Пазар добио само корнер.

25' - Два везана корнера је извео домаћин, опасности за противника није било, па и даље нема промене резултата у Хумској.

23' - Фантастична акција Партизана, почели су је Натхо и Дијабате, а Мениг је изашао сам на голмана и шутирао право у њега.

ДУЕЛ Дијабате и Јовић/ФОТО: М. Вукадиновић

21' - Невероватан промашај Фејсте! Извео је Натхо слободан ударац, лопта се одбила до искусног везисте, који је послао лопту преко гола који је био празан, пошто је Филип Кљајић напустио исти.

19' - Опробао је ударац и Самед Баждар. Опет је одбрана Новог Пазара била добро постављена, па је један играч изблокирао ударац.

13' - Добра прилика за тим Дамира Чакара. Ненад Гаврић је послао лопту по земљи пред гол противника, до ње је дошао Мајдевац који је добро шутирао, но погодио је само спољни део мреже.

11' - Добио је Рикардо Гомеш ударац главом, остао је да лежи, а клупски доктори су ушли да му укажу помоћ. Не делује нимало наивно. Ипак, чини се да ће играч са Зеленортских Острва наставити сусрет.

10' - Нападају црно-бели, покушавају да откључају браву ривала, али за сада гости добро стоје на терену, па се Филип Кљајић још увек није нашао на искушењу.

6' - Први озбиљнији напад домаћих. Одлично је Дијабате упослио Менига на левој страни, Холанђанин је оштро центрирао, но добро је реаговала одбрана Новог Пазара.

4' - Уводни минута меча пролазе у испитивању снага, лопта је више у ногама играча Партизана, али великих узбуђења за сада није било.

1' - Почела је утакмица у Хумској, први су са центра кренули домаћи фудбалери.

Уочи меча:

Изабраници Гордана Петрића сигурно имају велики мотив да се реванширају тиму Дамира Чакара који је славио у првој утакмици ових ривала са 1:0.

Црно-бели у овај меч не улазе у добром расположењу, пошто су у четвртак неочекивано поражени од Спартака у Хумској (0:1) и сигурно да желе победом да окончају јесењи део првенства.

Нови Пазар у Београд долази у завидној форми. Ова екипа није изгубила на последњих шест мечева у првенству (две победе и четири ремија). Ипак, без обзира на све Партизан је фаворит на овом сусрету.

Састави:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Лутовац, Марковић, Вујачић, Урошевић – Фејса, Натхо – Дијабате, Баждар, Мениг – Рикардо.

НОВИ ПАЗАР (4-2-3-1): Кљајић – Пешукић, Рубежић, Јоксимовић, Јовић – Момчиловић, Лончар – Мијић, Никчевић, Гаврић – Мајдевац.

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ