ЗВЕЗДА У 93. МИНУТУ ДО ПОБЕДЕ! Невероватна завршница последњег меча шампиона Србије пред Мундијал (ВИДЕО)

А. И.

13. 11. 2022. у 15:26 >> 15:28

ФУДБАЛЕРИ Радника из Сурдулице дочекали су у 19. колу Моцарт бет Суперлиге Србије шампиона државе, Црвену звезду. Меч одигран на југом Србије обиловао је узбуђењима, а гости су још једном мучили у Сурдулици. Александар Катаи је гостима донео вођство у првом делу, а Милош Спасић је у другом полувремену донео изједначење, да би другим голом Катаи поставио коначних 2:1.

Тешко гостовање почело је шансама Звезде, Кингси Кангва у трећем, и Иракли Азарови минут раније намучили су Николу Вујанца који је добро реаговао.

Стезала је Црвена звезда обруч око гола Радника, и коначно је у 35. минуту, након неколико одличних шанси Александар Катаи успео да затресе мрежу ривала.

Везиста Звезде искористио је грешку одбране, нашао се на правом месту и успео је да затресе мрежу.

Одмах на старту другог полувремена Милош Спасић је шокирао Звезду. Добио је на својој половини лопту, заломио је Мијаиловића и прошао по левој страни, Милан Борјан био је немоћан - 1:1.

Tekst potpisa

Уследило је неколико драматичних минута. Прво је Борко Дуроњић у 79. минуту имао добру прилику, изашао је након додавања главом пред Борјана, а оно што је било теже промашити него погодити, промашио је.

Већ у следећем минуту Ел Фарду Бен је изашао сам пред голмана Радника, покушао је да га обиђе, превише је чекао и на крају био блокиран.

Ненад Минаковић је у завршници некоме из стручног штаба Звезде показао црвени картон.

У два наврата Звезда је добила жуте картоне због симулације у шеснаестрцу домаћих, прво Срнић, па Мустафа.

Оборен је Милуновић пред шеснаестерцом домаћина, на шуту га је фаулирао Немања Суботић, а прекид је извео Александар Катаи, фантастично је пласирао лопту иза леђа голмана Радника.

РАДНИК - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2

(Спасић 48  -Катаи 35' Катаи 92')

90 +2' Оборен је Милуновић пред шеснаестерцом. Фаул је направио Суботић. Катаи је извео прекид , а Вујанац је јо једном био на тешком испиту. Мајсторија Катаија.

90' Седам минута продужен је меч.

88' Претио је Катаи, а успели су да се одбране домаћи.

84' Сада је Мустафа пао у шеснаестерцу, нови жути картон због симулирања.

83' Опробао је сада Мијаиловић ударац, а Никола Вујанац веома добар још једном.

80' Имао је потом бен невероватну прилику. Изашао је сам пред голмана домаћина, покушао да га обиђе, на крају му се то обило о главу блокиран је његов покушај на линији.

79' Какву прилику је имао Борко Дуроњић за вођство домаћина. Богдановић је одлично скочио, проиграо саиграча, а некадашњи фудбалер нишког Радничког промашио је зицер.

74' Спасић је повукао нову контру, покушао да проигра Немању Суботића који бива оборен у близини казненог простора. Нису домаћи искористили ту прилику.

71' Вујанац је пао након једног корнера звезде у шеснаестерцу Радника.

68' Минаковић је Славољубу Срнићу показао жути картон због симулирања у шеснаестерцу домаћина, пао је испред суботића који га није ни дотакао.

66' Уследио је прекид због повреде једног од домаћих играча, а након тога Бен је шутирао из слободног ударца - високо преко гола.

54' Јован Мијатовић је волејем одиграо на додавање Азарова, а једино што је Звзеда добила јесте корнер.

52' Црвена звезда одмах након примљеног гола кренула је са опсадом гола Радника из Сурдулице, за сада се домаћин добро брани.

48' Спасић је промешао одбрану Црвене звезде, успео је да савлада Милана Борјана за изједначење.

48' ГОЛ ЗВЕЗДА

46' Настављен је меч у Сурдулици

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

47' Кангва је послао употребљиву лопту до Мустафе, он је шутирао, а голман домаћих брани.

45' Два минута продужено је прво полувреме.

45' Рустемовић је искоса извео прекид, показао је нешто раније да може да намучи ривала, а и овог пута је добро то учинио. Послао је лопту у шеснаестерац, на несрећу домаћих Садик Абубакар био је у офсајду, а и шутирао је преко гола.

43' Радник је након примљеног гола пкушао да убрза темпо на Звездиној половини, али су се изабраници милоша Милојевића организовано бранили.

35' Александар Катаи дошао је до лопте након реакције Петровића, а фудбалер Звезде искористио је грешку и Црвеној звезди донео је вођство 1:0

35' ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

27' Нова прилика за Звезду и Катаија, између двојице противничких играча успео је да буде највиши у скоку, тик крај гола.

26' Још једном снажно шутира Катаи, а Никола Вујанац одлично реагује.

21' Два везана корнера за Сурдуличане. Рустемовић јеодлично центрирао, први пут Ераковић, а други Рустемовић шаље у корнер. Биће и трећег. Наког трећег велика шанса за Даноског, припретио је, морао је да шаље Борјан у корнер.

19' Потпуно се Звезда ослободила притиска, игра се "викторије" пред голом домаћина.

15' Кангва је проиграо Катаија, Абубакар је изблокирао везисту Звезде из изгледне прилике.

11' Кунић је покушао да пробије по десној страни и проигра Даноског, добро реагује одбрана.

8' Стојановић је заломио у шеснаестерцу Звезде, али је Даноски, који је примио одличан пас био у офсајду.

2' Азаров је снажно шутирао, а голман Домаћих имао је лак посао да је преусмери у корнер. Покушао је у наставку напада главом Милуновић, а Вујанас још једном био је сигуран.

1'  - Почела је утакмица у Сурдулици, игра се по јако лошем терену, а први напад имали су домаћи играчи

УОЧИ МЕЧА

Радник - Црвена звезда

Стадион Радника

Судија: Ненад Минаковић

РАДНИК: Вујанац – Садик, Орешчанин, Петровић, Рустемовић – Стојановић, Маронг – Спасић, Даноски, Дуроњић – Кунић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан – Ераковић, Драговић, Милуновић, Азаров – Мијаиловић, Кангва – Мустафа, Иванић, Катаи – Мијатовић.

Фудбалери Црвене звезде са прве позиције на табели дочекују дуел против Радника из Сурдулице који је на последњој позицији на табели Моцарт бет Суперлиге Србије. Претходни дуел, одигран на "Маракани" добила је Црвена звезда убедљиво - резултатом 6:0.

Занимљиво је да је на прошлогодишњем гостовању у Сурдулици Звезда уписала пораз од 2:1.

Реч тренера Црвене звезде - Милош Милојевић: Опрезно у Сурдулицу

Тренер Црвено-белих, Милош Милојевић позива на опрез пред наредни меч.

- Максимално опрезно идемо у Сурдулицу, јер знамо из искуства да је то незгодно гостовање. Играчи схватају озбиљност и тежину меча и жељни су реванша, јер смо прошле године изгубили пет бодова од Радника. Не мислим да улазимо опуштено у меч, већ изузетно мотивисано да на прави начин завршимо полусезону. Радује ме што имамо 10 бодова више у односу на вечитог ривала, али не лицитирам предност, већ ми је битно да у мају први прођемо кроз циљ. Но, наравно да желимо да и после меча у Сурдулици задржимо бодовну разлику. Канга неће играти због картона, а што се осталих играча тиче, имамо мањих проблема око болести. Међутим, није то ништа ново, јер се с тим боримо већ три утакмице. Ту долази до улоге колектива, где морамо да се заједно извучемо и да играчи који раде и тренирају, искористе прилику као рецимо Панков који није имао много минута до сад, па и Гобељић који је мало играо, мало није. То је такође кључно за ову утакмицу, поручио је Милојевић.

Реч тренера Радника - Симо Крунић: Долази нам шампион државе

Шеф стручног штаба домаћег тима Симо Крунић очекује тежак меч против актуелног шампиона и лидера шампионата:

Наравно да нам предстоји тешка утакмица, долази нам шампион државе. Знамо колико су јаки у односу на нас, али ми ћемо учинити све да се за празник фудбала у округу покажемо у најбољем светлу. Биће доста публике и биће добра атмосфера где ћемо покушати на наш начин да се супротставимо Црвеној звезди. Нормално је да су они фаворити меча и да ће бити изузетно тешко, али ми ћемо покушати да на наше начине нађемо пут до неког повољног резултата. Звезда неће дозволити себи изненађења, максимално ће схватити ову утакмицу на крају полусезоне. Имају бодовну предност од тих десет бодова у односу на другопласирани тим и све ће учинити да је задрже. Наше је ипак да покушамо да им се на наш начин супротставимо и били би задовољни нашим добрим издањем. Не размишљам о резултату, волео бих само да играмо једну неизвесну утакмицу. Ипак, у овај меч улазимо са доста кадровских проблема, доста повреда и вируса, видећемо пре саме утакмице ко ће нам од играча изаћи на терен, рекао је Крунић.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00