КРАХ ЈУВЕНТУСА У ЛИГИ ШАМПИОНА: Душан Влаховић постигао гол у кошмарној Лисабонској ноћи старе даме (ВИДЕО)

25. 10. 2022. у 22:56

ФУДБАЛЕРИ Јувентуса ове вечери су играли меч у оквиру 5. кола Лиге шампиона. Тим за који наступају српски репрезентативци Душан Влаховић и Филип Костић гостовао је Бенфици у кошмарној лисабонској ноћи и поражен је резултатом 4:3.

"Стара дама" имала је императив победе на данашњем мечу у Португалији, само је тријумф значио да ће италијански тим и математички остати у трци за нок-аут фазом.

Тренутак да се игра за голи живот није могао да буде гори, притисак на црно-беле након лошег почетка сезоне у Серији А и ништа бољег у Лиги шампиона достиже усијање.

Алегри је на мети огромних критика, до овог меча никоме није било јасно шта још треба да се догоди па да челници Јувеа уруче отказ свом стратегу. После новог неуспеха у Португалији биће право чудо ако Италијан остане на клупи црно-белих.

Све је кренуло голом у 17. минуту Антонија Силве који је најавио голеаду која ће уследети.

Само шест минута касније Душан Влаховић је успео да се упише у стрелце након ВАР провере. Међутим након завршетка утакмице УЕФА је променила одлуку, и гол приписала Моисеу Кину.

На нови гол чекало се још додатних осам минута. Квардадо је неспретно закачио лопту руком, главни арбитар показао на белу тачку, а Жоао Марио сигурно је матирао Шченсног.

Сјајни Бразилац потом је био у улози асистента, а Рафа Силва је прелепо петом повисио на 3:1.

Био је то резултат са којим се отишло на одмор, а по повратку исти играч поново је затресао мрежу у 50. минуту за делиријум на "Да Лужу" и неверицу на лицима играча и навијача Јувентуса.

Деловало је да следи тотални крах Јувентуса, ипак италијански гигант смогао је снаге да се издигне и врати резултатски у меч. Мреже су мировале у наредном периоду, Алегри је решио да одмори кључне играче попут Душана Влаховића, Филипа Костића, Бонућија, а резервисти су размрдали црно-бели табор.

Прво је Аркадијуш Милик смањио на 4:2 у 77, а Вестон Мекени  је у 79. минуту вратио наду Јувеу и на њихову жалост испоставиће се поставио коначних 4:3.

Након комплетирано 5. кола гупе Х Лиге шампиона ситуација је јасна. ПСЖ и Бенфика ће кренути у елиминациону фазу најелитинијег фудбалског такмичења, док ће Јувентус и Макаби одлучивати о томе ко ће са позиције три у нок-аут фазу Лиге Европе.

Standings provided by Sofascore

Пари Сен Жермен је другом мечу групе Х у Паризу победио Макаби из Хаифе 7:2. Голове за домаћи тим постигли су Лионел Меси у 19, 45, Килијан Мбапе у 32, Нејмар у 35. и 64, Шон Голберг (аутогол) у 67. и Карлос Солер у 84. минуту. Оба гола за Макаби дао је Абулаје Сек у 38. и 50. минуту.

Бенфика и ПСЖ деле прво место на табели са по 11 бодова, а ова два клуба изборила су пласман у нокаут фазу Лиге шампиона. Јувентус и Макаби имају по три бода. Јувентус ће у наредном колу дочекати ПСЖ, док ће Макаби дочекати Бенфику.

Милан је у Загребу победио Динамо 4:0. Голове за Милан постигли су Матео Габија у 39, Рафаел Леао у 50, Оливије Жиру у 59. минуту из пенала и Роберт Љубичић (аутогол) у 69. минуту. Челси је раније вечерас победио у гостима Салцбург 2:1.

Челси је први са 10 бодова и већ је изборио пласман у осмину финала ЛШ. Милан је други са седам, Салцбург има шест, а Динамо четири. У последњем колу играће Челси - Динамо и Милан - Салцбург.

Селтик и Шахтјор играли су 1:1 у мечу петог кола групе Ф. Домаћи су повели голом Јоргоса Јакумакиса у 34. минуту, а изједначење гостима донео је Михаило Мудрик у 58. минуту. Лајпциг је био бољи од Реала 3:2. Ово је био први пораз Реала у свим такмичењима. Поготке за немачки тим постигли су Јошко Гвардиол у 13, Кристофер Нкунку у 18. и Тимо Вернер у 81. минуту. Голове за Реал дали су Виницијус у 44. и Родриго из пенала у 94. минуту.

Реал је први на табели са 10 бодова, а мадридски клуб је још раније изборио нокаут фазу ЛШ. Салцбург је други са девет, Шахтјор има шест, а Селтик само два бода. Реал ће у последњем колу на свом терену дочекати Селтик, док ће Шахтјор играти са Лајпцигом.

Борусија и Манчестер сити играли су без голова у Дортмунду у мечу петог кола групе Г ЛШ. Фудбалер Манчестер ситија Ријад Марез није искористио пенал за свој тим у 58. минуту. Севиља је раније вечерас на свом терену победила Копенхаген 3:0.

Манчестер сити је први на табели са 11 бодова, док је Борусија друга са осам. Ова два клуба изборила су нокаут фазу ЛШ. Севиља има пет и играће у Лиги Европе, а Копенхаген је последњи са само два бода. Манчестер сити ће у последњем колу дочекати Севиљу, док ће се Копенхаген у Данској састати са Борусијом.

Лига шампиона:

5. коло, 25. октобар:

Група Е

Салцбург - Челси 1:2 (Адаму 49 - Ковачић 23, Хаверц 64)

Динамо (З) - Милан 0:4 (Габиа 39, Леао 50, Жиру 59п, Љубичић 69аг)

Табела: Челси 10, Милан 7, Салбург 6, Динамо 4.

Група Ф

Селтик - Шахтјор 1:1 (Гиакумакис 34 - Мудрик 58)

Лајпциг - Реал 3:2 (Гвардиол 13, Нкунку 18, Вернер 81 - Виницијус 44, Родриго 90+4п)

Табела: Реал 10, Лајпциг 9, Шахтјор 6, Селтик 2.

Група Г:

Севиља - Копенхаген 3:0 (Ен Несири 46, Иско 88, Монтиел 90+2)

Борусија (Д) - Манчестер сити 0:0

Табела: Манчестер сити 11, Борусија (Д) 8, Севиља 5, Копенхаген 2.

Група Х:

Бенфика - Јувентус 4:3 (А. Силва 18, Жоао Марио 28п, Р. Силва 35, 50 - Влаховић 22, Милик 77, Мекени 79)

ПСЖ- Макаби (Х) 7:2 (Меси 19, 45, Мбапе 32, 64, Нејмар 35, Голдберг 67аг, Солер 84 - Сек 38)

Табела: ПСЖ 11, Бенфика 11, Јувентус 3, Макаби (Х) 3.

БОНУС ВИДЕО - ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...

МИТРОВИЋЕВ ХЕТ ТРИК НАД КРИСТИЈАНОМ РОНАЛДОМ? Србин покорио Португалца у свим такмичењима ове сезоне

АЛЕКСАНДАР Митровић ће данас имати прилику да са Ал Хилалом освоји и трећи овосезонски домаћи трофеј када се ''плави'' талас у финалу Кинг купа буде састао са Ал Насром који предводи ванвременски Кристијано Роналдо (20.00).

31. 05. 2024. у 08:47

БРУКА КАКВУ РОЛАН ГАРОС НЕ ПАМТИ: Русија у шоку, нико не верује шта се дешава у Француској (ФОТО)

Француска и Русија немају баш најбоље најбоље односе откако је рат у Украјини почео у фебруару 2022. године, а то може да се види и на актуелном Ролан Гаросу, где се дешавају неке досад незабележене ствари.

29. 05. 2024. у 21:15