ЧЕЛСИ У ОСМИНИ ФИНАЛА ЛИГЕ ШАМПИОНА: Хаверц мајсторијом пресудио Салцбургу, Севља убедљива против Копенгхагена (ВИДЕО)

25. 10. 2022. у 20:50

ФУДБАЛЕРИ Челсија уписали су трећи везани тријумф у Лиги шампиона након што су савладали Салцбург у Аустрији са 2:1 у 5. колу. "Плавци" су тако обезбедили пласман у осмину финала.

Гости су до предности стигли у 23. минуту када је Матео Ковачић натрчао на лопту и са 16 метара одличним ударцем левом ногом довео плавце до предности.

Кренуо је од тог момента домаћи тим је кренуо по изједначење и до њега је стигао у 49. минуту преко Жуниора Адамуа.

"Плавци" су до победе дошли у 64. минуту захваљујући фантастичном поготку Каија Хаверца. Репрезентативац Немачке је распалио по лопти са неких 17 метара и то је урадио тако добро да је голман Филип Кон погледом испратио лопту како тресе мрежу.

Челси је овим тријумфом стигао до 10 бодова и обезбедио је пласман у нокаут фазу Лиге шампиона. Шампион Аустрије је остао други на табели са шест бодова, по четири имају Милан и Динамо Загреб који од 21 сат играју меч у Хрватској.

У дугој утакмици одиграној у овом термину Севиља је у Андалузији победила Копенхаген са 3:0, иако осле 45 минута није било голова.

Јусуф ен Несири је начео госте у 61. минту, а преостала два гола виђена су у финишу меча. Стрелци су били Иско и Монтијел.

Тим из Шпаније сада има пет бодова и заузима треће место, Копенхаген је четврти са два гола. Прво место заузима Манчестер сити са 10, друга је Борусија Дортмунд има седам.

БОНУС ВИДЕО: НАИГРАЛИ СЕ НА СП: Ко има највише мечева у историји Мундијала?