ЗВЕЗДА "РЕШИЛА" ТРИЛЕР У НОВОМ САДУ: Војводина неће прежалити једну одлуку судије

Александар Илић

20. 10. 2022. у 20:49 >> 20:28

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у заосталом мечу 5. кола Моцарт бет Суперлиге Србије гостовали су екипи Војводине, а меч на "Карађорђу" добио је на интензитету како је време одмицало, а гост из Београда заслужено је славио 2:0 головима Александра Пешића и Гелора Канге са пенала. .

ЗВЕЗДА РЕШИЛА ТРИЛЕР У НОВОМ САДУ: Војводина неће прежалити једну одлуку судије

У првом полувремену припретио је након осам минута Александар Катаи, његов ударац прешао је преко гола.

Потом је нешто касније Катаи проиграо Пешића, домаћин се добро брани, а Канга шаље лопту далеко од гола.

У 35. минуту виђена је одлична прилика. Лепо су комбиновали катаи и Пешић, први је изашао пред Лазара Царевића, а некадашњи голман Барселоне одлично је реаговао и сачувао мрежу домаћег састава.

До краја првих 45. минута повредио се Урош Витас, али није било већих фудбалских узбуђења.

Атомски фудбал на старту другог полувремена. Прво је Урош Николић у 48. минуту ударцем главом погодио стативу, одмах је припретио Канга на другој страни, а у 52. минуту Александар Пешић је одлично реаговао на проигравање Ераковића и дошао до четвртог гола у сезони.

Руком је након коренра Звезде играо Урош Николић, након прегледа ВАР снимка додељен је пенал за Звезду, а Гелор Канга хладнокрвно га је извео за 2:0. Претходно су домаћи играчи протестовали тражећи фаул Милана Родића, али је Лазар Лукић показао да се игра настави.

Црвена звезда ће у недељу од 17 часова гостовати Радничком у Нишу, док Војводина гостује Напретку у понедељак од 20 часова. Шампион Србије након тога игра против игра против Трабзонспора у четвртак од 21.

ВОЈВОДИНА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2

(Пешић 51, Канга 62'п)

90+3 Букари је имао нову стопостотну шансу, тукао је поред гола црвено-белих.

90' - Четири минута продужен је меч.

85' Добро је Букари проиграо Мустафу, а он је мало чекао, голман Војводине добро је реаговао у ситуацији један на један.

81' Минијатура Ненада Крстичића. Ушао је у шеснаестерац искоса, а Царевић је одлично реаговао.

80' Стефан Митровић је на терен ушао уместо Александра Пешића.

75' Не мири се са резултатом домаћин. Три измене направио је Милан Раставац. Ушли су на терен Мирко Топић, Урош Кабић и Ив Барај  , а изашли Александар Буснић, Никола Чумић и Урош Николић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ВОЈВОДИНА БЕСНА: Овако је Црвена звезда дошла до пенала, Новосађани преко овога нису могли да пређу! (ВИДЕО)

71' Терен је напустио Мирко Иванић, а са њим и Александар Катаи. Ушли су Ненад Крстичић и Ибрахим Мустафа

65' Немања Николић преиграо је Уроша Николића, лепу прилику имао је нападач Воше, само корнер. Одмах на другој страни хитроноги Букари изашао је пред голмана Војводине, а Бјековић је уклизао у пресудном тренутку.

62' Гелор Канга био је хладнокрван са пенала. Немоћан био је голман домаћина.

ГОЛ! Црвена звезда води 2:0.

60'  Урош Николић играо је руком у свом шеснаестерцу, пенал, показује Вар.

58' Протестовали су домаћи фудбалери да је Родић направио прекршај, одмахује судија Милош Милановић на протесте.

54' Поново је на одбитак припретио Канга, а лопта одлази преко гола.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: АКЦИЈА ЗВЕЗДЕ КОЈА ЈЕ ОДУШЕВИЛА "ДЕЛИЈЕ": Александар Пешић и "жабица" која је нокаутирала Војводину (ВИДЕО)

52' Александар Пешић је затресао мрежу на проигравање Ераковића. Ништа није могао Царевић.

52' ГОЛ Црвена звезда!

46' Ау, каква шанса за Војводину, Урош Николић је фантастично захватио лопту главом, а између вођства домаћина и разочарења гостију стала је статива већ савладаног Милана Борјана.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА: Отворен меч  виђен је у првом полувремену, имала је Звезда неколико шанси, али ниједан тим није имао стопостотних прилика. На крају домаћи састав може да буде задовољан приказаним и мирном мрежом.

45+1' Имали су гости прекид, одбранила се Звезда, а уследио је још један краћи прекид због судара Родића и Борјана, само корнер за домаће.

45' Уследио је мали пад у темпу на обе стране. Два минута продужено је прво полувреме меча, а Немања Милуновић добио је жути картон.

36'  Обећавајући напад Катаија, изашао је сам пред Царевића који је врхунски реаговао. Треба похвалити играча црвено-белих који је побегао тројици чувара.

29' Урош Витас напустио је игру због повреде, а на његово место ушао је Траоре.

28' Добро Војводина брани прекид, Немања Милуновић не користи прилику из ситуација у којима је обично задавао проблеме противницима.

24' Сада је Пешић пробао да пронађе неког од саиграча у петерцу домаћих, али је лопта прошла на другу страну.

22' Канга је припретио на додавање Букарија, далеко преко гола иде ударац Габонца.

20'  Мотивисан је Вељко Симић пред голом Звезде, покушава да пробије кроз средину, а Канга га лако зауставља.

14' Николић је покушао да проигра Чумића, а испред њега одлично је реаговао Ераковић.

12' Повукли су се играчи Војводине у потпуности на своју половину, а Букари је на проигравање Иванића умало успео да утрчи иза леђа одбране.

8' Офанзивни гости, превише простора испред шеснаестерца добио је Александар Катаи, шутирао је преко гола Лазара Царевића.

3' Звезда напада преко десне стране превасходно, покушавају да угрозе госте, а чета Милана Раставца за сада се добро брани.

2' Гости у уводним минутима имају контролу лопте.

1' Меч на "Карађорђу" је почео.

УОЧИ МЕЧА

ВОЈВОДИНА (4-1-4-1): Царевић - Бјековић, Витас, Јеличић, Антонијевић- Буснић, Милетић- У. Николић, Симић, Чумић - Н. Николић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Ераковић, Милуновић, Драговић, Родић - Канга, Мијаиловић - Букари, Иванић, Катаи - Пешић.

Фудбалери Војводине ће у заосталом мечу 5. кола Суперлиге Србије играти против актуелног шампиона Србије, екипе Црвене звезде. Екипа Војводине ће тако после Партизана који је убедљиво славио играти на свом терену против Звезде.

Изабраници Милоша Милојевића у претходној недељи играли су против Радничког из Крагујевца, док ће у недељу 23. октобра гостовати Радничком у Нишу, а потом играти против Трабзона.

Црвено-бели су првопласирани са 35 бода и две утакмице мање у односу на ТСК који има 32 бода, док је трећепласирани Партизан са 30. Домаћин, Војводина налази се на шестој позицији са 23 освојена бода.

Реч тренера Војводине - Милан Раставац: Немамо шта да изгубимо

- Верујем да је испред нас утакмица у којој Војводина нема шта да изгуби, а може много тога да добије. Имамо задатак да у једном периоду направимо снажан колектив, а под тим подразумевамо и тим на терену, али и све структуре унутар клуба које треба да функционишу на једном високом нивоу. Ову утакмицу видим као испит снаге нашег колектива, наше управе, тима и навијача. Не бих много причао о екипи Црвене звезде која је показала свој квалитет. Главни играчи Звезде опште познати су свима нама. Екипа Војводине има своје успоне и падове, али верујемо у то и да у нападачком делу тима имамо играче које можемо више да користимо, баш као и у фази одбране, рекао је Раставац

Реч тренера Црвене звезде - Милош Милојевић: Све зависи од нас

Ротирали смо одређени број играча, а колико ће то да буде у Новом Саду, да ли тројица, четворица или петорица, све зависи од нас, али и од противника. Биће неких промена, али не много, и онда ћемо наставити тако да идемо из утакмице у утакмицу. Сад смо имали дан више одмора у односу на Ференцварош и Раднички 1923, тако да су момци спремни и мислим да нема потребе за превеликим ротацијама. Не размишљамо о томе да ли је Војводина у кризи, већ идемо са циљем да одиграмо нашу утакмицу и да се подигнемо на ниво на ком можемо да будемо и на ком смо били у многим мечевима. То у каквој су форми може да буде и плус и минус, јер смо прошле недеље имали противника са низом победа, док је сад другачија ситуација, али добро знамо квалитет Војводине и у стручном штабу и у играчком кадру, тако да се више спремамо на то, него што им пратимо форму. Значи нам што имамо низ од девет победа против Војводине у Новом Саду, али ништа не добијамо на готово. Сутра је нова утакмица у коју морамо да уђемо концентрисано, фокусирано и са еланом, а ако тако буде, резултат не би требало да изостане, рекао је Милојевић.

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38