ПАРТИЗАН СЕ РЕВАНШИРАО НАПРЕТКУ: Дефанзивац донео победу црно-белима (ВИДЕО)

20. 10. 2022. у 16:01 >> 18:53

ПАРТИЗАН је победио Напредак у одложеној утакмици 5. кола Моцарт Бет Суперлиге Србије са 1:0, а јунак тријумфа био је штопер црно-белих Игор Вујачић.

Вицешампион наше земље се на овај начин реванширао "чарапанима" који су прошле сезоне на овом стадиону остали непоражени (0:0) и на тај начин у доброј мери одаљили Партизан од титуле коју је на крају освојила Црвена звезда.

Био је клуб из Хумске бољи ривал и заслужено је дошао до новог седмог везаног првенственог тријумфа. Играо се 31. минут када је црногорски репрезентативац испоставиће се поставио коначан резултат утакмице. Мениг је прошао по левој страни, послао лопту у казнени простор ривала, она је стигла до до дефанзивца домаћег тима који је шутирао снажно по земљи и успео је да матира до тог момента одличног Петрића.

Управо је чувар мреже гостију блистао у првом полувремену са неколико одличних интервенција. Могао је и Напредак до гола, али је Поповић лопту после ударца главом ухватио на самој линији. Тада су реаговале и судије из ВАР собе које су проверавали да ли је лопта прешла целим обимом и установљено је да није.

Друго полувреме било је доста слабије, са много мање прилика и правих узбуђења. Партизан је успео да сачува предност и тако избије на друго место на табели са 33 бода, два мање од лидера Црвене звезде која такође данас игра меч у Новом Саду који можете пратити на порталу "Новости".

Подсетимо, црно-бели у недељу дочекују Јавор, док Напредак у понедељак играо против Војводине у Крушевцу.

Партизан - Напредак 1:0 (1:0)

Стадион: ФК Партизан. Гледалаца: око 2.000. Судија: Павле Томић. Стрелац: Вујачић 30. минут.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Филиповић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Траоре, Белић – Дијабате (од 87. Андраде), Натхо, Мениг (од 75. Павловић) – Рикардо.

НАПРЕДАК (3-5-2): Петрић – Болха, Керкез, Пријовић (од 58. Јовановић) – Вукајловић, Путинчанин, Крстић (од 83. Стевановић), Чечарић (од 58. Пантић), Шарић (од 58. Мићин) – Бастајић, Матић.

Друго полувреме: Партизан - Напредак 1:0

90+3' - Крај утакмице!

90' - Играће се још три минута на овом сусрету. Толико је судија Павле Томић одлучио да продужи меч.

76' - Послао је тренер црно-белих Андрију Павловића на терен, изашао је Квинси Мениг, што значи да ће клуб из Хумске играти са два нападача до краја сусрета. Јасно је да вицешампион Србије жели другим поготком да избегне неизвесност у финишу.

73' - Нова велика прилика за Партизан. Вујачић је после центаршута са леве стране остао сам на другој стативи, главом је захватио лопту, али веома лоше и Петрићу није било тешко да интервенише.

67' - Пожалио се на повреду Рикардо Гомеш, а добро по Партизан је да није ништа озбиљно и наставио је  утакмицу фудбалер са Зеленортских Острва.

64' - Све већи притисак праве изабраници Гордана Петрића. Желе што пре да дођу до другог гола, но за сада одолева Напредак.

57' - Нова добра шанса за домаће. Из даљине је тукао Траоре, али Петрић је интервенисао, успео је лопту да избије у корнер.

55' - Одлична прилика за Партизан. Мало је фалило да гости постигну аутогол, ипак срећа је била на њиховој страни и завршила је тик поред гола.

50' - Делује да је боље ушао у наставк утакмице. Кренуо је нешто жустрије ка голу домаћих, но за сада нема конкретне прилике.

48' - Бивши играч Партизана Бојан Матић покушао је да савлада Поповића ударцем из даљине, али то је урадио лоше и лопта је отишла високо преко гола.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској.

Прво полувреме: Партизан - Напредак 1:0

Партизан води после првог полувремена. Заслужено воде црно-бели. Предност је могла да буде и убедљивије да на голу гостију није блистао Никола Петрић. Ипак, треба рећи и да је Напредак могао до поготка, али статива и Поповић им то нису дозволили.

45+1' - Крај првог полувремена!

45' - Одличном интервенцијом Александар Поповић је спасао црно-беле да не приме гол. Шутирао је Бојан Матић, лопта је закачила Вујачића и добила чудну путању. У тој ситуацији момак из Ужица је остао прибран и сјајно је реаговао одбивши лопту у корер.

37' - Споран детаљ у Хумској. Шутирао је један играч Напретка главом, лопта се кретала по линије, прешла ју је, али не целим обимом када је успео да интервенише Поповић. Ипак, после консултација са судијама у ВАР соби испоставило се да гола није било, па до промене рзултата није дошло.

31' - Искористио је Паритзан иницијативу и успео је да дође до предности. Мениг је прошао по левој страни, послао лопту у казнени простор ривала, стигла је до Вујачића који је шутирао снажно по земљи и успео је да матира до тог момента одличног Петрића.

28' - Чини се да су морали много боље акцију да заврше фудбалери Партизана. Траоре је  послао оштру лопту по земљи, она је дошла до Филиповића који је шутирао из окрета, но један играч гостију се нашао на правом месту и изблокирао је ударац десног бека црно-белих.

26' - Јак ударац лоптом у главу добио је Бојан Чечарић. Указује се помоћ крилном играчу Напретка. Добра вест је та да ће моћи да настави утакмицу. Иначе, ово је период утакмице у коме нема много узбуђења.

20' - Добар меч за сада у Хумској. Игра се борбено са обе стране, боље прилике је имао Партизан, док Напредак још увек није запретио Поповићу.

19' - Покушао је Урошевић из велике даљине. Ипак, лоше је то урадио и лопта је отишла далеко од гола Куршевљана.

14' - Ударац је опробао и Натхо. Израелац је натрчао на одбијену лопту, али шут није био довољно јак, па није било проблема за голмана гостију да поново сачува гол.

10' - Нови опасан напад домаћина. Натхо је проиграо Рикарда, чији ударац је искоса са леве стране зауставио за сада одлични Петрић.

7' - Први шут на утакмици упутио је Кристијан Белић са неких 25 метара. То није урадио онако како је желео па је лопта отишла високо преко гола који чува Никола Петрић. Највећу прилику на утакмици пропустио је Мениг. Дијабате је прошао по десној страни, послао лопту по земљи, а ударац Холанђанина из непосредне близине је успео да одбрани чувар мреже гостију.

5' - Узвратио је Партизан. Дијабате је гурнуо лопту у простор за Менига, али је Керкез био на правом и у последњем тренутку интервенисао Керкез.

4' - Прва каква таква опасност десила се пред голом домаћих. Ипак, одбрана црно-белих је добро реаговала након центаршута са леве стране, па опасности по гол Поповића није било.

1' - Почела је одложена утакмица 5. кола која се игра у Хумској.

Уочи меча:

Данашњи ривал црно-белих је велики дужник екипи из Хумске, пошто је прошле сезоне успео да остане непоражен у Београду (0:0) и на тај начин у великој мери одреди даљи ток првенства.

Сада изабраници Гордана Петрића желе да се реванширају тиму Душана Ђорђевића и наставе са победама у домаћем шампионату (шест везаних тријумфа). Ипак, "чарапани" се такође налазе у доброј форми. Они у последњих осам мечева имају пет победа и три пораза и то им сигурно улива наду да поново могу да саплету фаворита.

Црно-бели у овај меч улазе са позиције три и 30 освојених бодова, док је Напредак на 10. месту да 17 бодова.

Састави тимова:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Филиповић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Траоре, Белић – Дијабате, Натхо, Мениг – Рикардо.

НАПРЕДАк (3-5-2): Петрић – Болха, Керкез, Пријовић – Вукајловић, Путинчанин, Крстић, Чечарић – Бастајић, Матић.

БОНУС ВИДЕО: "НИЈЕ МЕНИ ВРУЋА ГЛАВА, УВЕК САМ ЈА ХЛАДАН": Гордан Петрић после инфаркт завршнице са Чукаричким