РИВАЛ СРБИЈЕ НА МУНДИЈАЛУ СЕ РАДОВАО: Швајцарска победом окончала Лигу нација

27. 09. 2022. у 22:40

ФУДБАЛЕРИ Швајцарске победом су окончали Лигу нација. "Сајџије" су Сент Галену тријумфоали против Чешке са 2:1.

Овај успех није донео много изабраницима Мурата Јакина, пошто су такмичење окончали на трећем месту са девет бодова, два мање од лидера Шпаније и један од другопласиране Португалије.

Ривал Србије на Мундијалу у Катару је одлично отворио меч. После 30 минута игре на семафору је писало 2:0, а стрелци су били Ремо Фројлер и Брил Емболо.

Чеси су у најгорем могућем тренутку по ривала успели да смање резултат. Играо се 45. минут када је Патрик Шик постигао погодак.

Госту су у другом полувремену кренули по изједначење и пропустили су велику прилику да до њега стигну. Фудбалер Вест Хема Томас Соучек у 61. минуту није искористио једанаестерац.

До краја утакмице промене резултата није било, па је Швајцарска победом најавила Мундијал у којој се налази у групи са Србијом, Бразилом и Камеруном.

У другом мечу ове групе Шпанија је савладал Португалију у гостима и на тај начин прошла као прва кроз циљ. "Фурија" је уједно обезбедила бараж за Европско првенство 2024. године.