ЛУКА ЈОВИЋ СЕ УХВАТИО ЗА ГЛАВУ У НЕВЕРИЦИ: Није могао да верује шта му се десило кад је извео пенал против Јувентуса (ВИДЕО)

03. 09. 2022. у 16:02 >> 17:06

ЛУКА Јовић се надао да ће у 44. минуту меча Фиорентина - Јувентус дати гол "старој дами" из Торина, али репрезентативац Србије није имао среће у том тренутку.

Скриншот / ЦБС

Подсетимо, на утакмици Фиорентина - Јувентус, на којој је Душан Влаховић неочекивано остао ван стартне поставе "старе даме", о чему су вам "Новости" већ писале, најпре је заблистао Филип Костић.

У 9. минуту, после центаршута с десне стране, Костић је "ухватио" сјајан волеј у левом делу казненог простора Фиорентине и тако асистирао Милику за вођство Јувеа, које баш и није дуго потрајало.

Двадесет минута касније изједначио је Куаме (у контранападу у коме је Фиорентина имала лопту свега осам секунди после корнера ривала, али јој је то било довољно да постигне гол).

А онда, пред сам крај полувремена, идеална прилика да Фиорентина опет поведе.

Након што је Јувентусов фудбалер Леандро Паредес руком играо у свом казненом простору, "виола" је добила шансу да из пенала дође до 2:1, али...

Лука Јовић је извео тај једанаестерац, гађао је у леву страну, лопта се одбила од стативе и, прошетавши се по гол-линији, "одбила" да уђе где је наш репрезентативац желео.

На крају је резултат и остао 1:1, па је српски ас тако постао трагичар "виоле"...

Иначе, недуго након што је Лука Јовић промашио пенал, број Срба на терену је почео да се смањује. Прво је Никола Миленковић замењен у 54. минуту одлуком стручног штаба Фиорентине (вероватно због повреде), а онда је Филип Костић своје место уступио Миретију, у 64. минуту.

Коначно, и Јовић је замењен, када је у 79. минуту ушао Кабрал, док је Влаховић остао  неискоришћена резерва у екипи "старе даме".

Бонус видео: Црногорске олимпијске игре - такмичење у лењости